کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

مسیر موفقیت

اشتراک گذاری این مقاله در

مسیر موفقیت
مسیر موفقیت

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

مسیر موفقیت

راه قرار گرفتن در مسیر موفقیت ها

در‌این سری از مقالات کوک زندگی راه های جدیدی را برای رسیدن به موفقیت به شما معرفی میکنیم که برایتان کارآمد باشد و مسیر شما‌را سهل وآسان تر نماید. با ما همراه باشید.

از اصلی‌ترین و اساسی‌ترین حالت های موفقیت یک آدم در زندگی شخصی و اجتماعی داشتن قدرت «مدیریت خود» میباشد. آدم موفق، ریشه تمامی موفقیت‌ها را در درون خویش جست‌و‌جو می نماید.

امروز قصد داریم در باب مهمترین مقوله در زندگی هر شخص به نام موفقیت و راه‌های رسیدن به آن سخن بگوییم. ایجاد یک بیزینس، تحصیل در یک حرفه خاص، کشف کردن شغل تازه و … همگی می توانند عاملی برای موفقیت شخص باشند.

حتما وقتی که به گذشته خویش نگاه میکنید، متوجه میشوید که چه انتخاب‌ها و چه اشتباهاتی سبب گردیده که از موفقیت بدور شوید. درحال حاضر در‌این مقاله شیوه های جدیدی را برای رسیدن به موفقیت به شما معرفی میکنیم که برایتان کارآمد باشد و مسیر شما‌را راحت‌تر نماید.

راه قرار گرفتن در مسیر موفقیت ها

1. روی تعهد خویش تمرکز نمائید، نه روی انگیزه

بدین فکر کنید که چقدر به هدف خویش پایبند میباشید و تعهد دارید ؟ هدفتان چقدر برای شما اساسی میباشد و برای رسیدن به آن بایستی چه فداکاری‌هایی نمائید یا این که متحمل چه رنج‌هایی شوید ؟ چنانچه خودتان را دارای تعهد به هدفتان بیابید، حتما انگیزه کافی برای آن را نیز پیدا میکنید.

2. به دنبال اطلاعات باشید، نه نتیجه

در صورتی که به لذت و هیجان کشف و شهود علاقمند شوید، به تجربه کردن، ترقی کردن فکر کنید، حتما انگیزه شما خاموش نمیشود. چنانچه فقط روی نتیجه تمرکز نمائید، انگیزه شما مانند هوا در گیر نوسان میشود و لحظه‌ای طوفانی و لحظه‌ای دیگر آهسته میباشد و بدین ترتیب کلید موفقیت این میباشد که به مسیر فکر کنید نه به مقصد. بدین فکر کنید که درین مسیر بایستی یاد بگیرید و تجربه کسب نمائید.

3. سفر را برای خویش مهیج نمائید

این بازی بسیار هیجان آور میباشد. چند دقیقه‌ای جدیت خویش را کنار بگذارید و ملاحظه کنید که چه طور میتوانید در‌این مسیر هیجان‌هایی را برای خودتان ایجاد نمائید.

4. خودتان را از افکار کسل کننده دور نمائید

افکار به شدت روی احساسات شما تاثیر میگذارند و دید شمارا نسبت به کار و هدفتان تغییر و تحول میدهند. شما روزانه میلیون‌ها فکر در سر خویش دارید و مدام تعیین میکنید که روی کدام یک تمرکز نمائید.

اکنون بایستی تعیین نمائید که روی افکاری تمرکز فرمائید که سبب ایجاد ترس و تردید نمیشود و در عوض افکاری را جایگزین نمائید که عاملی برای هیجان، قدم رو به جلو، تجربه و یادگیری هستند.

5. از تصویرسازی کمک بگیرید

مرحله بعدی بعد از ترک افکار منفی این میباشد که از تصور و قوه تخیل خویش استفاده فرمائید. هنگامی که همه چیز خوب پیش می‌رود ، سرشار از انرژی مثبت میشوید و وقتی که مشقت‌ها را تجربه میکنید، نیاز دارید که انرژی و شادابی خویش را ارتقا دهید و براین اساس سعی بر تغییر‌و تحول موقعیت و شرایط داشته باشید .

چنانچه همیشه با خودتان تکرار نمائید که از شغلم متنفرم، حتما همه چیز بد پیش می‌رود و در کنار آن هیچ تصویر مثبتی هم به ذهنتان خطور نمی‌نماید . شما میتوانید از دشوار‌ترین امور ، بدترین مدیریت‌ها نیز چیزهای متعددی یاد بگیرید .

یک تمرین خوب را به شما سفارش میکنیم :تنها به مدت سه روز به چیزهای مثبت فکر کنید و تصویرهای مثبت در ذهن بپرورانید و تنها حرف مثبت بر زبان بیاورید. به‌زودی نتیجه آن را مشاهده کنید.

6. بیشتراز حد با خودتان مهربان نباشید

انگیزه به معنای فعالیت و اقدام میباشد و این فعالیت در نهایت نتیجه میدهد . بعضی اوقات کار‌های شما با باخت مواجه میشوند تا چیزی را به شما بیاموزند و یا این که حتی شمارا به نتیجه اساسی نزدیک‌تر نمایند.

درین وضعیت معمولا تلاش میکنید که با خودتان کریم ومهربان باشید و خویش را در وضعیت دشوار قرار ندهید البته عالی میباشد که خودتان را به چالش بکشید. با مشقت‌ها مواجه شوید و به چیزهایی که میترسید نزدیک شوید.

 

مسیر موفقیت

مسیر موفقیت

برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما می توانید به وب سایت کوک زندگی مراجعه نمایید.

7. فعالیت و کوشش بدون وقفه

وجود عامل های متفاوت در حوالی شما که سبب پریشانی و حواس پرتی می گردند، ممکن میباشد سبب درست انجام ندادن وظایف شما شوند. مانند اعضای خانواده، تماس‌های تلفنی، برنامه‌های تلویزیون، شبکه‌های اجتماعی و .. که تمرکز شمارا به شدت کاهش میدهند و دیگر قادر به انجام صحیح وظایف خویش نخواهید بود.

شایسته ترین فعالیت دوری کردن از همه عوامل پریشان کننده و استرس‌زا میباشد .کار کردن در یک محیط عاری از مزاحمت به عنوان مثال در یک اطاق در بسته موجب به نتیجه رسیدن موفقیت‌آمیز در امور می گردد .

8. حواس پرتی‌‌ها را دور بریزید

چیزهای بی‌معنا در زندگی و حواس پرتی‌ها مدام بر سر راه زندگی هرکسی می‌باشند، مخصوصا حواس پرتی‌هایی که تفکر کردن به آنان راحت‌تر از انجام دادن کارهاست.

ولی بایستی ذهن خویش را طوری تربیت نمائید که بیشتر مشتاق به انجام کارهای معنادار و چالش برانگیز باشد. یاد بگیرید که در زندگی اولویت‌بندی داشته باشید و به مهمترین‌ها فکر کنید. لیستی از کارهایی تهیه و تنظیم فرمایید که سبب اتلاف وقت در زندگی می گردد و شما ابدا حسابشان را ندارید .

9. به بقیه افراد دل‌خوش نکنید

هیچ گاه نباید از دیگرافراد انتظار داشته باشید که کاری برایتان انجام دهند. نه همسر، نه دوست، نه مدیر و نه هیچ‌کس دیگر . همه درگیر کار خودشان میباشند و نمی‌توانند نیازهای شمارا برطرف نمایند . هیچ‌کس نمی‌تواند به اندازه خودتان در رسیدن به هدف های زندگی و شاد بودن مفید باشد.

10. زندگی سالم و سلامت

تا کنون بارها شنیده‌اید که میگویند عقل سالم در بدن سالم میباشد. سبک زندگی سالم یکی‌از عامل های اساسی در موفقیت میباشد . چنانچه حین کوشش برای دستیابی به موفقیت، تندستی خویش را نادیده بگیرید، شاید به موفقیت برسید ولی در صورت بروز بیماری ناگهانی، نمی‌توانید این موفقیت را به مدت طولانی محافظت نمائید.

تقلید از سبک زندگی سالم با خوردن غذای سالم، و فعالیت منظم به همراه استراحت کافی، سبب به قوی شدن سیستم ایمنی بدن می گردد و دیگر هیچ چیزی مانع انحراف شما از خط موفقیت نمیشود .

11. برنامه‌ریزی نمائید

همیشه بدانید که سه مرحله بعدی بایستی چه کارهایی انجام دهید . بیشتراز این نیاز به برنامه‌ریزی در آینده دارید و همین مقدار برایتان کافی میباشد . روزنگار روزانه خویش را پر نمائید و درین تقویم درباره‌ی کارهایی که بایستی در اینده انجام دهید، زمان و چگونگی انجام آنان بنویسید . برنامه‌ریزی نمائید که هر روزتان قرار است به چه شکل سپری گردد و چه‌طور میتوانید آن را خوب نمائید .

12. خودتان را از کار افتاده نکنید

ممکن میباشد که با وجود انگیزه بسیار بالا باز هم بیشتراز حد خسته گردید . مراقب خودتان باشید و علامت‌های خستگی را در خودتان شناسایی نمائید و وقتی را برای استراحت کافی در نظر بگیرید .

بدن و ذهن شما نیاز به استراحت دارد و برای این فعالیت نیز نیاز به یک برنامه‌ریزی هفتگی دارید . مدیتیشن و یوگا، تمرین تنفس، بستن چشم‌ها و تفکر نکردن به هیچ‌چیز در زندگی به مدت پنج دقیقه در روز موثر و مفید میباشد .

13. انتخاب هدف ها

شاید از کمبود انگیزه در زندگی رنج میبیرید ولی دلیلش تنبلی شما نیست. دلیلش بدون برنامه بودن در زندگی میباشد. حتی بزرگ‌ترین ستاره‌ها در جهان در هر موضوعی چیزهای متعددی را از دست داده بودند ولی چیزی که به آنان انگیزه‌ای برای حرکت کردن و گام به سمت پیشرفت می‌داد ،

کنجکاوی و تمایل آنان برای ارتقا یافتن، خوب شدن و چگونگی دستیابی به موفقیت از شیوه های سریع‌تر بود . بدین ترتیب همیشه هدفی انتخاب نمائید و تلاش نمائید که درباره‌ی شیوه های رسیدن به آن کنجکاو و جستجوگر باشید.

14. شایسته ترین استفاده را از زمان خویش ببرید

وقتی که وظایف خویش را در زمان مشخص و معلوم شده بدون نقص انجام می‌دهید از پشتکار خویش شادمان میشوید. به همین دلیل در برنامه‌ریزی روزانه برای کارهای خویش ، زمان انتخاب نمائید.

در تعین زمان معین بایستی مقداری زمان اضافه نیز برای هر فعالیت در نظر بگیرید تا در صورت اخلال و وقفه در کار بتوانید در محدوه زمانی معین شده، فعالیت را تمام و کمال انجام دهید.

کوک زندگی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x