کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

بچه های پرحرف موفق ترند

اشتراک گذاری این مقاله در

بچه های پرحرف موفق ترند
بچه های پرحرف موفق ترند

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

بچه های پرحرف موفق ترند

بچه های پرحرف در آینده موفق ترند!

کودکان پرحرف گهگاه میتوانند مایه دردسر والدین یا این که سرپرست شان باشند، البته بایستی یادمان باشد که‌این خصوصیت فوایدی هم دارد. توانایی رسا و مکرر صحبت کردن، یک ویژگی مثبت تلقی می گردد.

پژوهش ها نشان داده کودکان پرحرف در دوره پیش‌دبستانی تلاش بهتری نسبت به سایرین دارند و این امتیاز تا دوره ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه و مخصوصا به محل کار هم کشیده می گردد. حال مشاهده کنید چرا احتمال موفقیت این بچه‌ها در بزرگسالی بیشتر میباشد.

مهارت‌های کلامی بهتری دارند

بدیهی‌ترین امتیازی که کودکان پرحرف دارند این میباشد که به طور طبیعی در صحبت کردن ماهرترند. بچه‌های پرحرف هر زمانی که سخن بگویند، به‌دنبال این میباشند که چطور ارتباط قوی برقرار نمایند، و داشتن مهارت‌های ارتباطی، موفق شدن را نسبتاً در هر موضوعی از زندگی آسان‌تر می‌کند.

درک و سرعت انتقال فوری دارند

کسی که وقت زیادی را صرف صحبت کردن می‌نماید، بدیهی میباشد که قادر است فورا هم تفکر نماید. به همین دلیل، کودک‌های پرحرف نسبت به بیشتر همسالان‌شان سرعت انتقال بیشتری داشته و فهم بهتری هم دارند، سریع‌تر مطالب طنز به ذهن‌شان خطور کرده و تعریف‌و‌تمجید می‌نمایند و دوستان‌شان را سرگرم می‌کنند. این یک امتیاز میباشد، زیرا شوخ طبعی یکی‌از کلیدهای موفقیت میباشد.

کودک‌های پرحرف تمایل به پرحرفی دارند زیرا کنجکاو میباشند، و میخواهند راجع به دنیایی که درآن زندگی می‌نمایند بیشتر و بیشتر بدانند. هنگامی شما پرسش‌های بیشتری میپرسید، به طور طبیعی پاسخ‌های بیشتری خواهید گرفت. یعنی کودکان پرحرف زمان شروع مدرسه، نسبت به کودکان‌ معمولی اطلاعات و علم بیشتری دارند.

مهارت‌های اجتماعی بهتری دارند

بچه‌های پرحرف میل به تعامل و ارتباط بیشتری دارند و زودتر ارتباط دوستی برقرار می‌نمایند. داشتن یک گروه اجتماعی توانا، یکی‌از چیزهایی میباشد که برای رشد کردن از هر چیزی بیشتر به آن نیاز دارید، و پرحرف‌ها به راحتی از این قابلیت و امکان برخوردارند. این بچه‌ها ارتباط عالی و قوی‌تری هم با خواهر و برادرهای‌شان دارند. مخصوصا دخترها از داشتن اینگونه برادری که بتوانند با وی درد و دل کرده و به وی اعتماد نمایند بهره میبرند.

بچه های پرحرف موفق ترند

بچه های پرحرف موفق ترند

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

مشارکت بیشتری دارند

کودک‌های پرحرف نمی‌توانند مدت زیادی ساکت بمانند. آری، مطلقا این موضوع میتواند تبدیل به یک مشکل گردد، ولی در صورتیکه بتوانند یاد بگیرند که چه وقتی برای صحبت کردن مطلوب میباشد و چه وقتی نه، نتایج فوق‌العاده‌ای خواهند گرفت. برای مثال در کلاس درس، این مهارت میتواند به طور داوطلب شدن و دست بلند کردن و شرکت در بحث‌ها و گفتگوها بروز نماید. معمولا معلم‌ها برای پیشبرد یک گفت و گو به ترفندها و تکنیک‌هایی نیاز دارند، البته در شرایطی که یک یا دو بچه پرحرف در کلاس داشته باشند کارشان بسیار راحت‌تر خواهد بود.

چیزهای بیشتری برای گفتن دارند

بیشتر کودکان نمی‌توانند پنج دقیقه یکسره صحبت کنند. ولی کودکان‌ پرحرف میتوانند ساعتها صحبت کنند که نشان میدهد پر‌از ایده و فکر می‌باشند. این پُر تفکر بودن و احساس تخیل به وقت نیاز نتیجه بسیار مطلوبی برای شان به بار خواهد آورد، از جمله هنگامی به عنوان یک مدیرعامل قرار است یک استراتژی ارائه دهند یا این که گزارشاتی بنویسند.

انرژی فراوانی دارند

بچه‌های پرحرف نسبت به بیشتر همسالان‌شان سرعت انتقال بیشتری داشته و فهم و شعور بهتری هم دارند، سریع‌تر مطالب طنز به ذهن‌شان خطور کرده و تعریف و تمجید می‌نمایند.

کودکان پرحرف بسیار پرانرژی می‌باشند. تصور کنید در‌حالتی که بتوانند از این انرژی به خوبی فایده ببرند چه کارها که نمی‌توانند بکنند. در‌حالتی که فرزند شما هیچوقت ساکت نمی‌ماند و برای شما یک معضل شده، به وی یاری نمائید سرگرمی‌هایی پیدا نماید که بتواند انرژی‌اش را به سمت و سویی خلاقانه سوق دهد.

زندگی را جالب‌تر می‌نمایند

پدر و مادر کودکان پرحرف معتقدند که‌این بچه‌ها جذاب و دیدنی می باشند و اکثر اوقات سرگرم‌شان می‌نمایند. اما در نظر پدر و مادر همیشه هم بدین آسانی نیست، ولی دستکم بچه‌های‌شان هیچ زمان نمی‌گذارند چیزی کسل کننده باشد. در دنیایی که حتی والدین بودن هم قادر است گهگاه ملال انگیز و خسته کننده باشد، خوب میباشد که چیزی در زندگی وجود داشته باشد که همیشه غافلگیر و متعجب‌تان نماید.

در آینده پدر و مادر بهتری خواهند بود

محققان طی مطالعاتی نشان دادند پدر و مادرها هر چه بیشتر با کودک‌های‌شان حرف بزنند، مهارت‌های بیانی و سوادآموزی‌شان نیز بهتر خواهد شد. به این ترتیب حتی در شرایطی‌که بابت داشتن فرزند پرحرف‌تان در فشار و تنش میباشید، به خودتان یاد‌آوری نمایید که تمایل آنان به زیادحرف زدن چه پیامدهای خوبی در زندگی‌شان و همینطور در زندگی نوه‌های شما خواهد داشت.

کوک زندگی

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x