کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

سوءاستفاده‌ی جنسی ازکودکان

اشتراک گذاری این مقاله در

سوءاستفاده‌ی جنسی ازکودکان
سوءاستفاده‌ی جنسی ازکودکان

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

سوءاستفاده‌ی جنسی ازکودکان

راهکارهایی برای پیشگیری سوءاستفاده‌ی جنسی از خردسالان

کودک‌آزاری جنسی نوعی کودک‌آزاری میباشد که به هرگونه رابطه جنسی با طفل خردسال اطلاق می‌گردد. طفل به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند از عمل جنسی رضایت داشته باشد. به همین دلیل، شخصی که وارد اینگونه ارتباطی با طفل می گردد جرمی بزرگ مرتکب شد‌ه‌است، که اثرات سوء آن تا سال‌ها بر قربانی باقی خواهد ماند.

سوء‌استفاده جنسی از طفل الزاماً به رابطه فیزیکی میان جنایتکار و بچه نیاز ندارد. برخی از شکل های سوء‌استفاده‌های جنسی عبارت‌اند از:

عورت‌نمایی یا این که لخت‌ کردن خویش برای بچه ناز و نوازش کردن آمیزش جنسی خود‌ارضایی در حضور بچه یا این که وادار کردن وی به خودارضایی تماس‌های تلفنی، ارسال پیام یا این که تعاملات اجتماعی مستهجن ایجاد کردن، همراه داشتن یا این که اشتراک‌گذاری تصاویر یا این که فیلم‌های مستهجن از خردسالان هرگونه رابطه‌ی جنسی با طفل از روش واژن، دهان، مقعد قاچاق جنسی هر اخلاق و رفتار جنسی دیگر که برای سلامت روحی، عاطفی یا این که جسمی بچه مضر باشد.

چه کسانی به خردسالان تعرض جنسی می‌نمایند؟

اکثر این اشخاص بچه یا این که خانواده‌ی اورا می شناسند. حدود ۹۳% از قربانیان زیرِ ۱۸ سال تعرض‌کننده را میشناسند. متهم برای آسیب رساندن به طفل لازم نیست بزرگسال باشد، این فرد میتواند خواهر و برادر بزرگ‌تر یا این که هم‌بازی طفل، عضوی از خانواده، مدرس، مربی، سرایدار یا این که پدر و مادر کودکی دیگر باشد.

تعرض‌کننده با استفاده از شیوه‌های مختلف، بچه را وادار می‌نماید تا درباره ی موضوع‌ سوءاستفاده‌ی جنسی ساکت بماند. غالباً سوء‌استفاده‌کننده از موضع توانِ خویش، برای زورگویی یا این که تهدید بچه استفاده می‌نماید.

این‌گونه اشخاص ممکن میباشد به طفل بگویند که‌این کار تماماً طبیعی میباشد و از آن لذت میبرند. چنانچه طفل از این عمل امتناع ورزد یا این که قصد داشته باشد به شخص دیگری اطلاع دهد، تعرض‌کننده به ترساندن متوسل می‌گردد. به این ترتیب یادگرفتن خودمراقبتی به خردسالان و نوجوان ها بسیار اهمیت دارد.

نشانه‌ها و علائم هشداردهنده‌ی آزار جنسی خردسالان

خردسال ها اکثر اوقات به‌عوض اینکه بگویند چه چیزی آنان‌را اندوهگین کرده، آن را نشان می دهند. شاید عوارض متعددی برای تغییر‌و تحول اخلاق و رفتارِ طفل وجود داشته باشد، ولی چنانچه ترکیبی از علائم نگران‌کننده را مشاهده کردید، فرصت آن رسیده است که کمک یا این که مشورت بخواهید.

به‌این علائم هشداردهنده در رفتارهای خردسالان توجه نمائید:

بازی کردن با اسباب‌بازی‌ها و شی ءها به روش‌‌ی جنسی نامناسب کابوس دیدن و مشکلات خواب گوشه‌گیر شدن یا این که وابستگی شدید به‌طور غیرعادی مرموز و مخفی‌کار شدن بروز تغییرات ناگهانی و بی‌دلیل در شخصیت یا این که تغییرات خلقی رجوع و برگشت به رفتارهای کودکی، مانند شب‌ادراری هراس عمیق و غیرقابل‌تعریف از اماکن یا این که کسانی خاص ابراز عصبانیت و خشم بروز تغییر‌و تحول در عادات غذایی به کار بردن حرفهای بزرگسالانه برای اعضای بدن، فارغ از اینکه مشخص باشد این کلمه های جدید را از کجا یاد گرفته است .

حرف زدن راجع‌به آشتی تازه و بزرگ‌تر از خویش و دریافت پول و کادو بدون دلیل آسیب رساندن به خویش (براندن، سوزاندن یا این که انجام دادن بقیه کارهای آسیب‌‌رسان) داشتن علائم فیزیکی،

مانند درد یا این که کبودی دور از دلیل در ناحیه‌ی تناسلی یا این که دهان، بروز بیماری‌های مقاربتی و حتی بارداری گریختن رغبت نداشتن به تنها ماندن با شخصی خاص وجود هیچ‌یک از این علائم به‌تنهایی به معنای آن نیست که کودک آزار دیده است ،

ولی وجود چند علائم هشدار‌دهنده نشان میدهد که شما بایستی پرس‌و‌جو نمایید و درپی کمک باشید. به خیال و خاطر داشته باشید که برخی از این علائم در مواقع استرس‌زای‌ دیگر نیز می توانند ظاهر شوند، مانند:

هنگام جدایی مرگ یکی‌از اعضای خانواده یا این که حیوان خانگی بروز مشکلات در مدرسه یا این که درباره‌ی بقیه دوستان سایر رویدادهای اضطرابی یا این که آسیب‌زا

 

سوءاستفاده‌ی جنسی ازکودکان

سوءاستفاده‌ی جنسی ازکودکان

برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما می توانید به وب سایت کوک زندگی مراجعه نمایید.

علائم هشدار‌دهنده‌ی جسمی

علائم جسمی سوءاستفاده‌ی جنسی کم میباشد. ولی چنانچه این علائم را مشاهده کردید، طفل خویش را نزد پزشک معالج ببرید. دکتر می تواند در فهم آنچه پیش آمده است ، به شما یاری دهد و برای بیماری‌های مقاربتی از بچه تست بگیرد. به عنوان مثالاین علائم می‌توان به موردهای پایین اشاره نمود:

درد، تغییر‌و تحول رنگ، خون ریزی یا این که ترشحات دستگاه تناسلی، مقعد یا این که دهان درد مداوم یا این که مکرر هنگام دفع ادرار و اجابت مزاج

بر طبق چه علائمی شخص تعرض‌کننده را بشناسیم؟

برای این‌که سوءاستفاده‌ی جنسی را در خردسالان و نوجوان ها تشخیص دهیم، لازم میباشد علائم هشداردهنده را بشناسیم. بزرگسالی که مرتکب آزار جنسی خردسالان می شود، احتمالاً علائم واضحی از خویش نشان نمی‌دهد. شاید از روش بازی کردن وی با بچه‌تان احساس خوشایندی نداشته باشید یا این که این‌طور به نظر رسد که آن شخص مدام دنبال دلیلی برای تنها بودن با بچه‌ شماست. چنانچه در اخلاق و رفتار شخص بزرگسال یا این که جوان مورد های پایین مشاهده شود، بایستی نگران بود. شخصی که:

به حریم محرمانه طفل احترام نمی‌گذارد و راجع به مسائل فردی وی تصمیم‌گیری می‌نماید. پافشاری می کند با بوسیدن، در آغوش کشیدن یا این که حتی کشتی گرفتن محبتش را به صورت جسمانی نشان دهد، حتی وقتی‌که بچه به‌وضوح خواهان اینگونه رفتاری نیست. بیش‌ازحد به پرورش جنسی طفل یا این که نوجوان عشق و علاقه‌مند میباشد.

به تنها بودن با طفل بدون حضور شخصی مزاحم پافشاری می کند. بیشتر وقت ها فراغتش را با خردسالان میگذراند و عشق و علاقه‌ی چندانی به صرف وقت با اشخاص هم‌سن‌و‌سال خویش ندارد. به‌طور مکرر توصیه می‌نماید که بدون گرفتن حقوق و دستمزد از طفل محافظت نماید یا این که شب تنها با وی بیرون برود.

برای خردسالان بی‌دلیل هدایای گران قیمت میخرد یا این که به آنان پول میدهد. با بچه به طور شخصی متمایز از سایرافراد اخلاق و رفتار می‌نماید تا حس خاص بودن به وی بدهد. سر به سر طفل میگذارد.

حرف پایانی

برای پیشگیری از سوءاستفاده جنسی خردسالان، چنانچه به فردی مشکوک میباشید، قضیه را به مرکزهای حمایت از خردسالان گزارش دهید یا این که با شماره‌ی ۱۲۳ تماس حاصل نمایید.

در صورتی که پدر یا این که مادر میباشید و فکر میکنید فردی مانند مدرس، هم محلی یا این که مربی می باشید، برای کمک به طفل آسیب‌دیده از سوءاستفاده‌ی جنسی، برای مداخله اقدامات موردنیاز را انجام دهید. شاید لازم باشد به کارشناس رجوع نمایید تا طفل خویش را ایمن نگه‌ دارید.

کوک زندگی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x