کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

مشاوره روانشناسی

اشتراک گذاری این مقاله در

مشاوره روانشناسی
مشاوره روانشناسی

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی به عنوان ارائه دهنده ی انواع خدمات درمانی است که توسط کارشناس روانشناسی در مرکز مشاوره اجرا شده و این مسئله بر شیوه ی تلاش اشخاص در سنین متفاوت و روابطشان متمرکز است .

مشاوره روانشناسی به نگرانی های عاطفی ، شغلی ، اجتماعی ، مدرسه و …. که ممکن میباشد اشخاص در فرآیند متفاوت زندگی خویش داشته باشند ، اثر گذار خواهد بود مشاوره روانشناسی فرصت رو به رو شدن با فشار های متفاوت زندگی که در خانواده و مجموعه و یا این که سازمان ها اشخاص با آن دست و پنجه نرم می نمایند و وجود هرگونه مشکلات عاطفی و روانی و در سمت بهبود وضعیت شخص و کاهش حس پریشانی در هنگام مواجه شدن با معضل ها به شکل مشاوره حضوری اثر گذار خواهد بود.

فشار روانی چه می باشد ؟

فشار روانی در روانشناسی ، جواب فرد به عامل های فشار آور و وضعیت و اتفاق های تهدید کننده ای میباشد که توان کنار آمدن اورا کم می نمایند . منشا فشار روانی میتواند  عامل های شخصیتی : خصوصیاتی از قبیل رقابت جویی ، آرام بودن و … باشد ، عامل های محیطی : که اشاره به اتفاق ها و دغدغه های زندگی ،

تعارض ها که ما را با دو یا این که تعدادی انتخاب ناسازگار روبه رو می نماید و یا این که اضافه باری که به خیال و خاطر زیاد بودن شدت محرک ها دیگر توان کنار آمدن با آنان‌را نداریم و حتی فشار روانی شغلی از این گروه میباشند و عامل های اجتماعی فرهنگی از مورد های دیگری میباشد که در ایجاد فشار روانی تاثیر گذار میباشد .

شایسته ترین مشاور روانشناس در مرکزهای مشاوره روانشناسی شیوه نامه های عالی کنار آمدن با فشار روانی را به اشخاص یاد میدهد . همان کنار آمدن موفقیت آمیز با فشار روانی که به دلایل مختلفی نظیر کنترل فردی ، توان های فردی و هیجانات مثبت ارتباط دارد را ارزیابی می نماید .

مشاوره روانشناسی برای چه اشخاصی مطلوب میباشد ؟

مشاوره و روانشناسی در تمام فرایند پرورش کودکی ، نوجوانی ، بزرگسالی و سالمندی تاثیر گذار میباشد و مشاور روانشناس جنبه های متفاوت زندگی اشخاص ، زوجین ، خانواده یا این که مجموعه و سازمان ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد .

موردهای متفاوتی میباشند که پزشک مشاور روانشناس مرکز مشاوره و روانشناسی قادر است به اشخاص یاری دهد و ما در زیر به معرفی تعدادی مورد از آنان میپردازیم و بایستی دقت کرد که مشاوره روانشناسی محدود به موردها زیر نیست و بسیار وسیعتر میباشد .

مشاوره فردی :

این نوع مشاوره به معیار بالایی وسیع است و قادر است اکثری از مورد ها را در بر بگیرد . از آن جایی که تمامی اشخاص در زندگی خویش ممکن میباشد با بحران های مهمی رو به رو شوند و توان حل کردن آنان‌را نداشته باشند و یا این که وقتی که در تصمیم گیری مسائل زندگی خویش در گیر مشکلاتی می گردند می‌توانند از یک مشاور بهتر یاری بخواهند .

با استفاده از مشاوره شخصی همینطور می توان به موردهایی نظیر کنترل استرس ، ارتقا خود‌با‌وری ، رفع مشکلات شخصیتی ، مدیریت زمان ، رسیدن به موفقیت ، خود شناسی ، کشف استعداد ها اشاره نمود . مقصود از مشاوره شخصی برای پیشگیری ، پرورش شخص و یا این که معالجه میباشد .

روانشناس مشاور

مهارت های ارتباطی :

سلامت روانشناختی و احساس رفاه در بزرگسالی به میزان قابل توجهی به کیفیت ارتباط های اصلی شخص به عبارت دیگر به الگوی تعامل پدر و مادر و فرزندان ، پدر و مادر و خواهر ها و برادر ها و دوستان و همکاران بستگی دارد .

اختلال در تعامل میان هرکدام از این افراد اصلی زندگی می تواند باعث به علائم بالینی و مختل شدن کارکرد در یک یا این که چند نفر از واحد های ارتباطی گردد . از این رو یادگیری مهارت های ارتباطی در برخورد با همسر ، پدر و مادر ، فرزندان ، همکاران و …. قادر است ارتباط سالمی را ایجاد نماید و از بروز زیادی از اشتباهات دوری نماید.

 

مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقالات ما میتوانید به وب سایت کوک زندگی مراجعه نمایید .

روانکاوی :

فن درمانی فروید برای بررسی ذهن های ناهشیار بود و وی معتقد بود که ریشه اشتباهات اشخاص به تجارب زمان کودکی شان بر می‌گردد . وی همچنین متوجه شد که‌این تجارب نخستین در اختیار ذهن هشیار افراد قرار نمیگیرد .

روانکاوان برای نفوذ در دنیای تاریک و نا مفهوم ناهشیار از فوت و فن نظیر تداعی آزاد ، تخلیه هیجانی ، تعبیروتفسیر ، بررسی رویاها ، بررسی انتقال و مقاومت استفاده می نمایند روانکاوی برای معالجه بخش اعظمی از مشکلاتی نظیر افسردگی ، اضطراب ، مشکلاهای هویتی و جنسیتی ، اختلالات شخصیت و … مطلوب میباشد .

مشاوره تحصیلی :

برای خردسالان و نوجوان ها که در دوران تحصیلی به سر می‌برند مشاور بهتر قادر است در سمت فراگیری تکنیک های مطالعه درست ، انتخاب رشته ، ارتقاء تمرکز ، ترک عادت های غلط و یا این که برنامه ریزی های تحصیلی مفید واقع گردد .

مشاوره شغلی :

مشکلات شغلی از موردهای دیگری میباشد که با یک پزشک مشاور عالی می توان آنان‌را حل کرد . مشاوره شغلی در اکثری از موردها نظیر تعیین و تغییر شغل ، استرس و دفتر کار ، مشکل های شغلی زنان ، و یا این که در مواقعی نظیر از دست دادن کار و توانبخشی شغل مفید واقع گردد .

تست روانشناسی و روانسنجی :

روانشناسان و مشاوران در مرکز مشاوره روانشناسی از آزمون های روانشناسی برای سنجش ساختار های روانشناختی خاص در اشخاص استفاده می نمایند . تست های روانشناختی برای بررسی مواردی نظیر : صفات درون گرایی و برون گرایی و یا این که قوانینی نظیر افسردگی و اضطراب ، هوش هیجانی ، معیار توان شخص در مهارت های حل مسئله ، حافظه ، توان شناختی استفاده می گردد . آزمون های شخصیتی برای شناسایی سبک و خصوصیت های شخصیتی و همینطور شناسایی اختلالات شخصیتی یاری می نماید .

روانشناسی صنعتی و سازمانی :

این شاخه از روانشناسی در سمت ارتقا باروری در محیط کار ، فراگیری ترفند ها در سمت و سوی ایجاد شرایط مطلوب ذهنی و جسمی کارکنان و به عبارتی ایجاد استاندارد های تلاش شغلی فعالیت دارد . به عبارتی روانشناسان صنعتی سازمانی در سوی پیشرفت در عملکرد کارمندان و سلامت آنان و در نهایت در سمت و سوی پیشرفت سازمان مورد نظر عمل می کند .

 

کوک زندگی

 

 

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x