مشاوره روانشناسی

اشتراک گذاری این مقاله در ...

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
مشاوره روانشناسی
مشاوره روانشناسی

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی به عنوان ارائه دهنده ی انواع خدمات درمانی است که توسط کارشناس روانشناسی در مرکز مشاوره اجرا شده و این مسئله بر شیوه ی تلاش اشخاص در سنین متفاوت و روابطشان متمرکز است .

مشاوره روانشناسی به نگرانی های عاطفی ، شغلی ، اجتماعی ، مدرسه و …. که ممکن میباشد اشخاص در فرآیند متفاوت زندگی خویش داشته باشند ، اثر گذار خواهد بود مشاوره روانشناسی فرصت رو به رو شدن با فشار های متفاوت زندگی که در خانواده و مجموعه و یا این که سازمان ها اشخاص با آن دست و پنجه نرم می نمایند و وجود هرگونه مشکلات عاطفی و روانی و در سمت بهبود وضعیت شخص و کاهش حس پریشانی در هنگام مواجه شدن با معضل ها به شکل مشاوره حضوری اثر گذار خواهد بود.

فشار روانی چه می باشد ؟

فشار روانی در روانشناسی ، جواب فرد به عامل های فشار آور و وضعیت و اتفاق های تهدید کننده ای میباشد که توان کنار آمدن اورا کم می نمایند . منشا فشار روانی میتواند  عامل های شخصیتی : خصوصیاتی از قبیل رقابت جویی ، آرام بودن و … باشد ، عامل های محیطی : که اشاره به اتفاق ها و دغدغه های زندگی ،

تعارض ها که ما را با دو یا این که تعدادی انتخاب ناسازگار روبه رو می نماید و یا این که اضافه باری که به خیال و خاطر زیاد بودن شدت محرک ها دیگر توان کنار آمدن با آنان‌را نداریم و حتی فشار روانی شغلی از این گروه میباشند و عامل های اجتماعی فرهنگی از مورد های دیگری میباشد که در ایجاد فشار روانی تاثیر گذار میباشد .

شایسته ترین مشاور روانشناس در مرکزهای مشاوره روانشناسی شیوه نامه های عالی کنار آمدن با فشار روانی را به اشخاص یاد میدهد . همان کنار آمدن موفقیت آمیز با فشار روانی که به دلایل مختلفی نظیر کنترل فردی ، توان های فردی و هیجانات مثبت ارتباط دارد را ارزیابی می نماید .

مشاوره روانشناسی برای چه اشخاصی مطلوب میباشد ؟

مشاوره و روانشناسی در تمام فرایند پرورش کودکی ، نوجوانی ، بزرگسالی و سالمندی تاثیر گذار میباشد و مشاور روانشناس جنبه های متفاوت زندگی اشخاص ، زوجین ، خانواده یا این که مجموعه و سازمان ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد .

موردهای متفاوتی میباشند که پزشک مشاور روانشناس مرکز مشاوره و روانشناسی قادر است به اشخاص یاری دهد و ما در زیر به معرفی تعدادی مورد از آنان میپردازیم و بایستی دقت کرد که مشاوره روانشناسی محدود به موردها زیر نیست و بسیار وسیعتر میباشد .

مشاوره فردی :

این نوع مشاوره به معیار بالایی وسیع است و قادر است اکثری از مورد ها را در بر بگیرد . از آن جایی که تمامی اشخاص در زندگی خویش ممکن میباشد با بحران های مهمی رو به رو شوند و توان حل کردن آنان‌را نداشته باشند و یا این که وقتی که در تصمیم گیری مسائل زندگی خویش در گیر مشکلاتی می گردند می‌توانند از یک مشاور بهتر یاری بخواهند .

با استفاده از مشاوره شخصی همینطور می توان به موردهایی نظیر کنترل استرس ، ارتقا خود‌با‌وری ، رفع مشکلات شخصیتی ، مدیریت زمان ، رسیدن به موفقیت ، خود شناسی ، کشف استعداد ها اشاره نمود . مقصود از مشاوره شخصی برای پیشگیری ، پرورش شخص و یا این که معالجه میباشد .

روانشناس مشاور

مهارت های ارتباطی :

سلامت روانشناختی و احساس رفاه در بزرگسالی به میزان قابل توجهی به کیفیت ارتباط های اصلی شخص به عبارت دیگر به الگوی تعامل پدر و مادر و فرزندان ، پدر و مادر و خواهر ها و برادر ها و دوستان و همکاران بستگی دارد .

اختلال در تعامل میان هرکدام از این افراد اصلی زندگی می تواند باعث به علائم بالینی و مختل شدن کارکرد در یک یا این که چند نفر از واحد های ارتباطی گردد . از این رو یادگیری مهارت های ارتباطی در برخورد با همسر ، پدر و مادر ، فرزندان ، همکاران و …. قادر است ارتباط سالمی را ایجاد نماید و از بروز زیادی از اشتباهات دوری نماید.

 

مشاوره روانشناسی

مشاوره روانشناسی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقالات ما میتوانید به وب سایت کوک زندگی مراجعه نمایید .

روانکاوی :

فن درمانی فروید برای بررسی ذهن های ناهشیار بود و وی معتقد بود که ریشه اشتباهات اشخاص به تجارب زمان کودکی شان بر می‌گردد . وی همچنین متوجه شد که‌این تجارب نخستین در اختیار ذهن هشیار افراد قرار نمیگیرد .

روانکاوان برای نفوذ در دنیای تاریک و نا مفهوم ناهشیار از فوت و فن نظیر تداعی آزاد ، تخلیه هیجانی ، تعبیروتفسیر ، بررسی رویاها ، بررسی انتقال و مقاومت استفاده می نمایند روانکاوی برای معالجه بخش اعظمی از مشکلاتی نظیر افسردگی ، اضطراب ، مشکلاهای هویتی و جنسیتی ، اختلالات شخصیت و … مطلوب میباشد .

مشاوره تحصیلی :

برای خردسالان و نوجوان ها که در دوران تحصیلی به سر می‌برند مشاور بهتر قادر است در سمت فراگیری تکنیک های مطالعه درست ، انتخاب رشته ، ارتقاء تمرکز ، ترک عادت های غلط و یا این که برنامه ریزی های تحصیلی مفید واقع گردد .

مشاوره شغلی :

مشکلات شغلی از موردهای دیگری میباشد که با یک پزشک مشاور عالی می توان آنان‌را حل کرد . مشاوره شغلی در اکثری از موردها نظیر تعیین و تغییر شغل ، استرس و دفتر کار ، مشکل های شغلی زنان ، و یا این که در مواقعی نظیر از دست دادن کار و توانبخشی شغل مفید واقع گردد .

تست روانشناسی و روانسنجی :

روانشناسان و مشاوران در مرکز مشاوره روانشناسی از آزمون های روانشناسی برای سنجش ساختار های روانشناختی خاص در اشخاص استفاده می نمایند . تست های روانشناختی برای بررسی مواردی نظیر : صفات درون گرایی و برون گرایی و یا این که قوانینی نظیر افسردگی و اضطراب ، هوش هیجانی ، معیار توان شخص در مهارت های حل مسئله ، حافظه ، توان شناختی استفاده می گردد . آزمون های شخصیتی برای شناسایی سبک و خصوصیت های شخصیتی و همینطور شناسایی اختلالات شخصیتی یاری می نماید .

روانشناسی صنعتی و سازمانی :

این شاخه از روانشناسی در سمت ارتقا باروری در محیط کار ، فراگیری ترفند ها در سمت و سوی ایجاد شرایط مطلوب ذهنی و جسمی کارکنان و به عبارتی ایجاد استاندارد های تلاش شغلی فعالیت دارد . به عبارتی روانشناسان صنعتی سازمانی در سوی پیشرفت در عملکرد کارمندان و سلامت آنان و در نهایت در سمت و سوی پیشرفت سازمان مورد نظر عمل می کند .

 

کوک زندگی

 

 

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback
5 ماه قبل

[…] بلکه اضطراب و استرس را تشدید می‌نماید. برخی اوقات خواب ناکافی میتواند به یک چرخه‌ی معیوب تبدیل گردد به دلیل آنکه […]

trackback
5 ماه قبل

[…] امیدی وجود خواهد داشت عزت نفس اصیل ناشی از خشوع و قبول کمبود ها و نواقص خویش میباشد و فقط دراین‌صورت میباشد که می توان […]

trackback
4 ماه قبل

[…] اشتراک گذاری در telegram اشتراک گذاری در email قبلیمقاله قبل مقاله […]

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x