کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

جلوگیری از عصبانیت کودکان2

اشتراک گذاری این مقاله در

جلو گیری از عصبانیت کودکان
جلو گیری از عصبانیت کودکان

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

جلوگیری از عصبانیت کودکان2

چگونه از افزایش عصبانیت کودکان در محیط خانه جلوگیری کنیم؟

چنانچه فرزند شما مبتلا به شب ادراری شده، تحقیق نمائید که چه تغییراتی می توانید ایجاد نمائید. به‌عنوان‌نمونه، آیا فرزند شما در صورت نیاز به توالت رفتن می ترسد که شب بیدار شود؟

کارهای روزمره ی بعدازظهر و شب را رسیدگی نمائید و مشاهده کنید که چه تغییراتی می توانید در آنان داشته باشید تا به شما در کنترل شب ادراری فرزندتان کمک کند.

اطمینان حاصل نمایید که فرزند شما در طی روز به اندازه کافی آب می‌ نوشد. محدود کردن آبمیوه ها در طی روز ممکن میباشد منجر به شب ادراری گردد.

لیستی از شب‌هایی که فرزند شما شب ادراری نداشته تهیه نمایید و از بچه خویش برای این شب‌ها تعریف و تحسین نمائید. اجرا این امور می تواند اعتماد‌به‌نفس فرزندتان را ارتقاء دهد و در کنترل شب ادراری کمک کند.

بیشتر بخوانید:مهارت کنترل استرس 1

بی‌برنامگی و انضباط نداشتن

احساس فهمیدن آنچه قرار میباشد اتفاق بیفتد میتواند به فرزندان شما کمک کند احساس امنیت نمایند. به عنوان مثال، تلاش نمائید کارهای معمول خانواده مانند زمان بیدارشدن، وعده های غذایی و زمان خواب را منظم نگه دارید.

چنانچه کار‌های روزمره شما تغییر‌و تحول متعددی کرده، خردسالان خویش را با یک برنامه روزمره تازه که شامل کارهای مبتنی بر یادگیری،

کارهای روزانه و ورزش روزمره میباشد مشغول نگه دارید:

1) فرزندان خویش را به انجام تکالیف مدرسه تشویق نمائید، حتی چنانچه اکنون به صورت منظم کلاس‌های مدرسه برگزار نشود. این کار به آنان کمک می نماید تا هم یاد بگیرند و هم مشغول و سرگرم باشند.

2) تکالیف مدرسه برای فرزندان هر خانواده گوناگون میباشد. زمانی که تکالیف مدرسه فرزند شما زیاد میباشد، کوشش نمائید که سردرگم نشوید و در عوض با بچه خویش یک جدول زمانی تهیه و تنظیم نمائید که فرصت کار او را مشخص و معلوم نماید.

3) فرزندان خویش را تشویق فرمائید که برای خویش دفترچه یادداشتی داشته باشند، حتی چنانچه فقط هر چند روز یکبار موردی را در آن یادداشت نمایند. آنان می توانند در دفتر عکس العمل‌ها و احساسات خویش را ثبت نمایند، مثل چیزهایی که در‌این مدت از آن لذت برده‌اند.

برای فرزندان کوچکتر، دفترچه می تواند شکل دیگری باشد، از جملهً جملاتی مانند\”امروز من درباره‌ی …\” ، \”امروز من … خواندم/ نقاشی کشیدم/ ساختم\”، \”امروز تلاش کردم … برای نخسین بار\”، \”فردا در انتظار … هستم\” در آن نوشته باشد و فرزند شما آن را تکمیل نماید.

فرزندان بزرگتر ممکن است دوست داشته باشند در کانال‌های اجتماعی برای خویش اکانت بسازند تا تجارب خویش در طول قرنطینه را با سایر افراد به اشتراک بگذارند. به آنان توصیه نمائید این کارها را برای خودشان انجام دهند و شما هم دوادور روی صفحه‌شان رسیدگی داشته باشید.

بیشتر بخوانید:مهارت و کنترل استرس2

جلوگیری از عصبانیت کودکان
جلوگیری از عصبانیت کودکان

جلوگیری از عصبانیت کودکان2

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

تشویق به بازی

بازی در کمک به آرامش فرزندان شما بسیار اساسی میباشد. همچنین فرصتی میباشد برای آنان تا بتوانند از پس استرس گذشته و فعلی برآیند و برای آینده زندگیشان آماده شوند.

بچه خویش را به بازی با خودتان، خواهر و برادرش یا این که هر کس دیگری که با وی در زمان قرنطینه زندگی می نماید تشویق نمائید. بازی کردن به آنان کمک می نماید تا وضعیت طبیعی زندگی را در‌این زمان محافظت نمایند.

شما میتوانید با پیدا کردن لحظاتی برای بازی با خردسالان به رشدشان کمک نمائید. همینطور اختصاص وقتی برای سخن گفتن با فرزندان بزرگتر، سبب ایجاد ارتباط موءثر میان شما و آنان می‌گردد.

زمانی با بچه خویش بازی می نمائید، تلاش نمائید آنچه را که آن‌ها انجام می دهند خوب تماشا نمائید و به آن عشق و علاقه نشان دهید نه اینکه به آنان بگویید که چه کاری انجام دهند.

بگذارید تا شما‌را ارشادوراهنمایی نمایند که چه طور می‌توانید به آنان در انجام بازی کمک نمائید. در ضمن به آنان بگویید چه چیزی را در نحوه بازی آنان دوست دارید.

کوک زندگی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x