کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

مشاوره والدین و تربیت فرزند

اشتراک گذاری این مقاله در

مشاوره والدین و تربیت فرزند
مشاوره والدین و تربیت فرزند

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

مشاوره والدین و تربیت فرزند

 

تربیت فرزند و مشاوره

تربیت به معنای محافظت و مواظبت میباشد . در رابطه های والدین بچه ، طفل از والدی که الگوی زندگی اجتماعی احترام آمیز و توام با همیاری میباشد ، پیروی می نماید .

پدر و مادر به عنوان معلمی میباشند که با تربیت فرزندانشان ، بر علم و مهارت های وی میافزایند و از همه مهم تر فرزندانتان در درحال حاضر تعلیم راه و رسم زندگی اثربخش با دیگرافراد میباشد .

نقش پدر و مادری بسیار سخت میباشد و تجربه ای است بسیار پر زحمت و مشقت بار ولی در کنار آن بسیار خوشحال کننده نیز است . والدین بودن تلاشی میباشد تمام وقت و بدون مزد .

اکثری از پدر و مادرها فارغ از این که آمادگی داشته باشند ، این تجربه را شروع می نمایند و بایستی بدانیم که تربیت نسل آینده بسیار مهم میباشد .

آن چه که خانواده و جامعه ما توقع دارد رشد و محافظت از کودکانمان میباشد که به پرورش و تندرستی آن‌ها کمک کنیم . و این موضوعی غامض است و مستلزم دانایی میباشد .

به عبارتی ، مهمترین و اصلی ترین وظیفه پدر و مادر ، تربیت فرزندان سالم میباشد که از ثبات عاطفی برخوردار باشد و منابع و تدابیر و مهارت های لازم برای ورود به بزرگسالی را کسب نموده باشد .

طبق پژوهش های صورت گرفته در مورد مشاوره والدین ، چنانچه پدر و مادر پیرو این میباشند که فرزندانی با رشد روانی سالم داشته باشند بایستی در خانواده محیطی صمیمی ایجاد نمایند که احساسات مثبت بچه در آن پرورش نماید و همینطور همانگونه که گفته شد مهارت های اجتماعی جهت ارتباط با سایر افراد را فرا بگیرند و برای این که بتوانند بر وظایف و مهارت های رشدی مسلط شوند به خردسالان خویش یاری نمایند و در نهایت این که احساس مسئولیت پذیری را در آنان ارتقاء دهند.

مشاوره والدین و تربیت فرزند

مشاوره والدین و تربیت فرزند

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

پدر و مادر بایستی چه کنند تا از عهده ی این وظیفه سخت تربیت کودک خویش بر آیند و به چنین اهدافی دست یابند ؟

دانایی از درک فرایند های طبیعی پرورش آدمی به عبارتی دانایی از دوره های پرورش در تربیت بچه و تربیت نوجوان نقش مهم دارد و بر اخلاق و رفتار خردسالان اثر میگذارد .

کسب این درک و دانایی نیازمند یادگیری راه‌های کاربردی برای ارتقای پرورش سالم است . مثلا چه‌گونه اخلاق و رفتار های خوب بچه را تشویق کنیم و با اخلاق و رفتارهای بد وی واکنش مفید داشته باشیم .

همگی ما میخواهیم کودکانمان را طوری تربیت کنیم که در آینده جوانانی سازگار و دور از هر گونه خلل رفتاری و عاطفی باشند ، ولی تعداد اندکی از پدر و مادرها آموزش های لازم درباره‌ی تربیت بچه یا این که چگونگی تغییر‌و تحول اخلاق و رفتار جهت رسیدن به هدف را یاد میگیرند و استفاده می نمایند اکثر پدر و مادرها از قضاوت های خویش و یا این که نصیحت سایرافراد و برزگسالان برای تربیت فرزند خویش استفاده می نمایند ولی طبق نظر روانشناس کودک استفاده از امکانات روانشناسی نوباوه میتواند در آموختن بچه نقش مهمی ایفا می نماید .

مرکز مشاوره کودکان کوک زندگی با تشکیل دادن کارگاه های ارتباط والدین بچه و کارگاه های تربیت فرزند و یا این که کارگاه تکنیک های فرزند پروری و آشنا کردن پدر و مادر با مشکلات رایج تربیتی ، تکنیک های درست تشویق کردن و بهبود رابطه های والد و بچه ، تعلیم شیوه ی اثر گذاشتن بر اخلاق و رفتار بچه همینطور مقابله با اشتباهات رفتاری خردسالان میتواند به پدر و مادر کمک کند تا از عهده رشد طفل نوپا ، دبستانی و تا نوجوانی بر آیند .

همینطور دانایی از راه‌های مفید تربیت و شناخت با تنبیه و جایزه ها مهم است والدین با استفاده از مشاوره کودک و مشاوره خانواده و یا این که استفاده از خدمات مشاوره والدین میتوانند برای داشتن راه‌های ارتباطی مفید در خانواده و همینطور رابطه با خردسالان و رفع اشتباهات رفتاری خردسالان خویش اقدام کنند . در حال حاضر میخواهیم به تاثیر مراحل تنبیه و جایزه بر خردسالان بپردازیم.

تربیت با تنبیه متفاوت میباشد . تنبیه شکلی از تربیت میباشد که امروزه بی تاثیر میباشد. تنبیه های مختلفی نظیر به پشت کودک زدن ، محروم کردن ، حبس کردن و محدود کردن و …. که تمامی آنان غلط بوده و این را بایستی بدانید که کودک هایی که تنبیه میشوند معمولا سایرافراد را تنبیه می نمایند .

معمولا والدینی که عصبانی می‌باشند فرزندشان را تنبیه می نمایند و این عصبانیت برای آنان رعب و وحشت ایجاد می نماید و نا فرمانی و انتقام جویی را در آنان ایجاد خواهد کرد .

طبق نظر روانشناس خوب کوک زندگی در مورد تربیت خردسالان ، دانستن دلایل اخلاق و رفتار های اشتباه طفل میتواند بسیار اثرگذار واقع شود . از جمله خردسالان و نوجوان ها هنگامی بیشترین همکاری را از خویش نشان میدهند که حس موفقیت نمایند اما زمانی از این‌شیوه خیالشان راحت نشود ممکن میباشد که به اخلاق و رفتار های نادرستی دست بزنند .

ممکن میباشد که بچه یا این که نوجوان با خلق و خوی اشتباه میخواهد تا دقت والدین را به خویش جلب نماید . همان اهداف و اشتباهات رفتاری ممکن میباشد به دلیل جلب دقت ، توان ،انتقام ، عاجز جلوه دادن خویش باشد .

اکثری از عامل های دیگر در ایجاد اشتباهات رفتاری خردسالان اثرگذار میباشند مثلا وراثت ، محیط خانواده ، مشکلات زناشویی ، بینش و اعتقادات والدین در تربیت فرزندان ، تاثیر همسالان ، یادگیری و تجربه و …. .

از این رو برای شناخت با راه‌های درست تربیت فرزندان و نیل به مقاصد اصلی پدر و مادر نیازمند کسب دانایی میباشند و میتوانند با استفاده از مشارکت در کارگاه های مربوطه و یا این که مشاوره با دکتر روانشناس خوب در کلینیک روانشناسی کوک زندگی اکثری از مشکلات را حل نمایند و یا این که از ایجاد آنان جلوگیری نمایند.

کوک زندگی

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x