مشاوره والدین و تربیت فرزند

اشتراک گذاری این مقاله در ...

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
مشاوره والدین و تربیت فرزند
مشاوره والدین و تربیت فرزند

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

مشاوره والدین و تربیت فرزند

 

تربیت فرزند و مشاوره

تربیت به معنای محافظت و مواظبت میباشد . در رابطه های والدین بچه ، طفل از والدی که الگوی زندگی اجتماعی احترام آمیز و توام با همیاری میباشد ، پیروی می نماید .

پدر و مادر به عنوان معلمی میباشند که با تربیت فرزندانشان ، بر علم و مهارت های وی میافزایند و از همه مهم تر فرزندانتان در درحال حاضر تعلیم راه و رسم زندگی اثربخش با دیگرافراد میباشد .

نقش پدر و مادری بسیار سخت میباشد و تجربه ای است بسیار پر زحمت و مشقت بار ولی در کنار آن بسیار خوشحال کننده نیز است . والدین بودن تلاشی میباشد تمام وقت و بدون مزد .

اکثری از پدر و مادرها فارغ از این که آمادگی داشته باشند ، این تجربه را شروع می نمایند و بایستی بدانیم که تربیت نسل آینده بسیار مهم میباشد .

آن چه که خانواده و جامعه ما توقع دارد رشد و محافظت از کودکانمان میباشد که به پرورش و تندرستی آن‌ها کمک کنیم . و این موضوعی غامض است و مستلزم دانایی میباشد .

به عبارتی ، مهمترین و اصلی ترین وظیفه پدر و مادر ، تربیت فرزندان سالم میباشد که از ثبات عاطفی برخوردار باشد و منابع و تدابیر و مهارت های لازم برای ورود به بزرگسالی را کسب نموده باشد .

طبق پژوهش های صورت گرفته در مورد مشاوره والدین ، چنانچه پدر و مادر پیرو این میباشند که فرزندانی با رشد روانی سالم داشته باشند بایستی در خانواده محیطی صمیمی ایجاد نمایند که احساسات مثبت بچه در آن پرورش نماید و همینطور همانگونه که گفته شد مهارت های اجتماعی جهت ارتباط با سایر افراد را فرا بگیرند و برای این که بتوانند بر وظایف و مهارت های رشدی مسلط شوند به خردسالان خویش یاری نمایند و در نهایت این که احساس مسئولیت پذیری را در آنان ارتقاء دهند.

مشاوره والدین و تربیت فرزند

مشاوره والدین و تربیت فرزند

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

پدر و مادر بایستی چه کنند تا از عهده ی این وظیفه سخت تربیت کودک خویش بر آیند و به چنین اهدافی دست یابند ؟

دانایی از درک فرایند های طبیعی پرورش آدمی به عبارتی دانایی از دوره های پرورش در تربیت بچه و تربیت نوجوان نقش مهم دارد و بر اخلاق و رفتار خردسالان اثر میگذارد .

کسب این درک و دانایی نیازمند یادگیری راه‌های کاربردی برای ارتقای پرورش سالم است . مثلا چه‌گونه اخلاق و رفتار های خوب بچه را تشویق کنیم و با اخلاق و رفتارهای بد وی واکنش مفید داشته باشیم .

همگی ما میخواهیم کودکانمان را طوری تربیت کنیم که در آینده جوانانی سازگار و دور از هر گونه خلل رفتاری و عاطفی باشند ، ولی تعداد اندکی از پدر و مادرها آموزش های لازم درباره‌ی تربیت بچه یا این که چگونگی تغییر‌و تحول اخلاق و رفتار جهت رسیدن به هدف را یاد میگیرند و استفاده می نمایند اکثر پدر و مادرها از قضاوت های خویش و یا این که نصیحت سایرافراد و برزگسالان برای تربیت فرزند خویش استفاده می نمایند ولی طبق نظر روانشناس کودک استفاده از امکانات روانشناسی نوباوه میتواند در آموختن بچه نقش مهمی ایفا می نماید .

مرکز مشاوره کودکان کوک زندگی با تشکیل دادن کارگاه های ارتباط والدین بچه و کارگاه های تربیت فرزند و یا این که کارگاه تکنیک های فرزند پروری و آشنا کردن پدر و مادر با مشکلات رایج تربیتی ، تکنیک های درست تشویق کردن و بهبود رابطه های والد و بچه ، تعلیم شیوه ی اثر گذاشتن بر اخلاق و رفتار بچه همینطور مقابله با اشتباهات رفتاری خردسالان میتواند به پدر و مادر کمک کند تا از عهده رشد طفل نوپا ، دبستانی و تا نوجوانی بر آیند .

همینطور دانایی از راه‌های مفید تربیت و شناخت با تنبیه و جایزه ها مهم است والدین با استفاده از مشاوره کودک و مشاوره خانواده و یا این که استفاده از خدمات مشاوره والدین میتوانند برای داشتن راه‌های ارتباطی مفید در خانواده و همینطور رابطه با خردسالان و رفع اشتباهات رفتاری خردسالان خویش اقدام کنند . در حال حاضر میخواهیم به تاثیر مراحل تنبیه و جایزه بر خردسالان بپردازیم.

تربیت با تنبیه متفاوت میباشد . تنبیه شکلی از تربیت میباشد که امروزه بی تاثیر میباشد. تنبیه های مختلفی نظیر به پشت کودک زدن ، محروم کردن ، حبس کردن و محدود کردن و …. که تمامی آنان غلط بوده و این را بایستی بدانید که کودک هایی که تنبیه میشوند معمولا سایرافراد را تنبیه می نمایند .

معمولا والدینی که عصبانی می‌باشند فرزندشان را تنبیه می نمایند و این عصبانیت برای آنان رعب و وحشت ایجاد می نماید و نا فرمانی و انتقام جویی را در آنان ایجاد خواهد کرد .

طبق نظر روانشناس خوب کوک زندگی در مورد تربیت خردسالان ، دانستن دلایل اخلاق و رفتار های اشتباه طفل میتواند بسیار اثرگذار واقع شود . از جمله خردسالان و نوجوان ها هنگامی بیشترین همکاری را از خویش نشان میدهند که حس موفقیت نمایند اما زمانی از این‌شیوه خیالشان راحت نشود ممکن میباشد که به اخلاق و رفتار های نادرستی دست بزنند .

ممکن میباشد که بچه یا این که نوجوان با خلق و خوی اشتباه میخواهد تا دقت والدین را به خویش جلب نماید . همان اهداف و اشتباهات رفتاری ممکن میباشد به دلیل جلب دقت ، توان ،انتقام ، عاجز جلوه دادن خویش باشد .

اکثری از عامل های دیگر در ایجاد اشتباهات رفتاری خردسالان اثرگذار میباشند مثلا وراثت ، محیط خانواده ، مشکلات زناشویی ، بینش و اعتقادات والدین در تربیت فرزندان ، تاثیر همسالان ، یادگیری و تجربه و …. .

از این رو برای شناخت با راه‌های درست تربیت فرزندان و نیل به مقاصد اصلی پدر و مادر نیازمند کسب دانایی میباشند و میتوانند با استفاده از مشارکت در کارگاه های مربوطه و یا این که مشاوره با دکتر روانشناس خوب در کلینیک روانشناسی کوک زندگی اکثری از مشکلات را حل نمایند و یا این که از ایجاد آنان جلوگیری نمایند.

کوک زندگی

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback
3 ماه قبل

[…] نظر بهترین مشاور کودک ، چنانچه فرزندان چهار مورد از اخلاق و رفتار های زیر را […]

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x