کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

مشاوره فردی

اشتراک گذاری این مقاله در

مشاوره فردی
مشاوره فردی

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

مشاوره فردی

با دقت به تعارض داشتن نیاز ها و تمایلات ما با واقعیات محیط و رابطه ها ، فشار روانی در زندگی بشر ، امر اجتناب ناپذیری است و از این رو شخص در زندگی خویش با بحران هایی رو به رو خواهد شد و برای حل کردن آنان بایستی تصمیم صحیحی بگیرد . مشاوره شخصی در اینگونه مواقعی شایسته ترین گزینش خواهد بود چون که در مواردی نظیر تصمیم گیری های اساسی ، مشکلات روحی و روانی ، مدیریت بحران ، ارتقاء خود‌با‌وری ، رفع اختلالات شخصیتی، روابط میان فردی ، افسردگی ، اضطراب ، عصبانیت و … مطلوب خواهد بود .

به عبارتی مشاوره شخصی در جهت اخذ پشتیبانی و پرورش در زمان های بحران بر انگیز میباشد و همینطور در سمت حل اشتباهات ارتباطی با همسر ، خواهر ، برادر و سایرافراد ، اشتباهات مرتبط با بد رفتاری و غفلت و یا این که حالات دیگر نظیر داغ دیدگی ، مشکلات تحصیلی ، مشکلات شرعی و معنوی نیز مفید واقع خواهد شد .

مزایای مشاوره فردی چه می‌باشد ؟

مشاوره شخصی خوب به دلایلی از قبیل ارتقاء خود آگاهی شخص ، تشویق به خویش دانایی ، تقویت مهارت های ارتباطی و بهبود استفاده از مهارت های تقابل سالم موءثر میباشد . این مزایا باعث تغییر و تحول اخلاق شخص خواهد شد .

ذهن آگاهی در جربان شایسته ترین مشاوره فردی اجرا می شود به این شکل که به شخص توان حضورش در اینجا و در حال حاضر یاری می شود به عبارتی مشاور روانشناس شخصی ، اشخاص را ترغیب می نماید تا نسبت به ذهن ها و احساسات خویش در زمان حال دانایی داشته باشند .

علاوه بر این مشاوره و روانشناسی شخصی به اشخاص یاری می نماید تا در مورد تاثیر اخلاق و رفتار شخص بر نتیجه مناسب نگرش داشته باشند و بر پایه ی آن روانشناسانی که از درمان شناختی رفتاری استفاده می نمایند همانگونه که در بالا هم اشاره شد ، به عدم تطابق میان آن چه شخص می‌پندارد اتفاق می افتد و حقیقتا چه اتفاقی می افتد ، تاکید می نمایند .

شناسایی اعتقاد و باور ها و ارزش های خویش و شناسایی مواردی که زندگی شخص را می‌تواند معنا دار نماید از مواردی میباشند که در جلسات مشاوره خصوصی به آنان پرداخته میگردد . اکثری از اشخاص به دنبال مشاوره درباره‌ی موضوعات مرتبط با رابطه ها و مهارت های اجتماعی میباشند و به‌دنبال یادگیری برقراری مرزها بر طبق نگرش درباره نیاز ها و ترجیحات خویش هستند .

علاوه بر آن مشاوره شخصی قادر است در راستای بهبود مهارت های ارتباطی اشخاص یعنی مواردی نظیر هوش هیجانی ، همدلی ، گوش دادن فعال ، خود‌با‌وری و احترام ، یاری می نماید در مجموع مشاوره شخصی حرفه‌ای در سمت ایجاد ارتباطات سالم سودمند میباشد و به عبارتی می توان بیان کرد که مشاوره فردی به پرورش شخص کمک بزرگی می نماید .

مشاوره با استفاده از یادگرفتن خود آگاهی به اشخاص یاری می نماید تا بیاموزند که ذهن های اشخاص ، روحیات را تحت تاثیر قرار میدهد نه حادثه های بیرونی و همینطور انواع متفاوت ذهن های منفی میباشند که موجب احساسات منفی به خصوصی می‌شوند و این ذهن های منفی افسردگی ، خشم ، گناه ، یاس و نا امیدی که در ظاهر صحیح و بی کم و کاست به نظر می رسند ، اکثر اوقات مخدوش و غیر واقع‌بینانه میباشند . مشاور شخصی به اشخاص یاری می نماید تا از رابطه میان ذهن ها و احساسات اگاهی یابند و بتوانند از روحیه بد رهایی یابند .

آیا بایستی حس خویش را تغییر‌و تحول دهیم ؟

برای این که حس بهتری داشته باشیم بایستی این درک را داشته باشیم که به جای حادثه های بیرونی ، ذهن ها و نحوه ی تلقی های ما می باشند که احساسات مارا به وجود می‌آورند و می توان بر طبق آن تفکر ، حس و اخلاق و رفتار خویش را تغییر و تحول داد .

داشتن افکار و احساسات واقع‌بینانه ای :

احساسات منفی ناشی از بررسی واقع‌بینانه وضعیت می باشند . اکثر اوقات شایسته ترین کار این میباشد که‌این احساسات را به سازنده ترین صورت خویش ابراز کرد و با مسائل واکنش سازنده داشت و برای رفع کردن آنان سعی کرد البته بعضی اوقات این ذهن ها غیر واقع‌بینانه و خطای شناختی میباشند که در‌این حالت بایستی دیدگاه و فکر خویش را نسبت به مسائل بایستی تغییر و تحول داد .

مشاوره فردی

مشاوره فردی

برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما می توانید به وب سایت کوک زندگی مراجعه نمایید.

ناراحت شدن به خاطر مسئله و برخورد نسبت به آن :

در مواقعی می توان یک حس را جایگزین حس دیگر کرد . ممکن میباشد از کسی عصبانی باشیم و آن را انکار کنیم و یا این که عوض اینکه ناراحتی را قبول کنیم آن را در خویش سرکوب کنیم و در نتیجه نگران باقی میمانیم . نگرانی ها فقط تغییر‌و تحول شکل دادن قضیه ای میباشد که ترجیح میدهیم از آن ها اجتناب کنیم .

داشتن انتظارات واقع‌بینانه از دنیا :

نا امیدی به دلیل فاصله افتادن بین توقعاتمان و حقیقت ها است و حس نا امیدی به‌این عامل میباشد که انتظارات صورت واقع به خویش نگرفته و به عبارت واضح تر انتظارات غیر واقع‌بینانه بوده اند رهایی از این توقعات کار معمولی ای نیست چون همگی ما در قید و بند اسارت باید ها هستیم .

داشتن انتظارات واقع‌بینانه از خویش :

ممکن میباشد که پیوسته در ذهن خویش افکار باید ها و شاید ها را داشته باشیم و با این فکرها بر خویش لطمه وارد کنیم به عبارتی ممکن میباشد که با پذیرفتن اشکالات ، نواقص و محدودیت های خویش با دشواری رو به رو باشیم و حتی ممکن میباشد خویش را سرزنش کرده و در نهایت افسردگی و حس گناه در ما ایجاد گردد .

عزت نفس :

عزت نفس کم میتواند باعث خشم ، اضطراب ، حس گناه و حتی افسردگی گردد . وقتی که به خود حس بهتر داشته باشیم و کسی با ما بدرفتاری نماید ، در‌این‌حالت‌ ابراز احساسات از سوی ما نشانه احترامی میباشد که برای خودمان قائل هستیم .

به خاطر وجود حس حقارت ، گرفتن وضعیت تدافعی ، حس رنجش و نا امیدی وجود خواهد داشت عزت نفس اصیل ناشی از خشوع و قبول کمبود ها و نواقص خویش میباشد و فقط دراین‌صورت میباشد که می توان مسئولیت اعمال خویش را پذیرفت .

برای تغییر دادن احساسات خویش و داشتن زندگی شادتر و غلبه بر ایرادات خویش یادگیری بعضی از مهارت ها لازم است هرکدام از مواردی که مطرح شد در زندگی هر شخصی و در زمان های گوناگون میتواند وجود داشته باشد مشاوره شخصی میتواند راه حلی بسیار مفید برای غلبه بر مشکلات و جایگزین کردن راه‌های درست و یادگیری این مهارت ها را به دنبال داشنه باشد .

 

کوک زندگی

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x