کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

بهبود خواندن در کودکان2

اشتراک گذاری این مقاله در

بهبود خواندن در کودکان2
بهبود خواندن در کودکان2

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

بهبود خواندن در کودکان2

راه های مطمئن جهت بهبود خواندن در کودکان مبتلا به اختلال کمبود توجه

به آن چه كه كودك تان میخواند عشق و علاقه نشان دهید. از وی بخواهید درباره كتاب یا این که فصلی كه به پایان رسانده برایتان بگوید.
مقصود مهم قصه چه بود؟ شخصیت مورد عشق و علاقه وی در قصه كه بود؟

آیا وی از آن كتاب خوشش آمد یا این که نه؟ آیا این كتاب او‌را به یاد كتابی كه تا قبل از این خوانده یا این که تجربه ای كه از گذشته داشته انداخته است ؟
چنانچه وی فصلی از كتاب درسی را خوانده چه آموخته است و چه طور با چیزهایی كه در مدرسه آموخته است تطابق دارد؟ بیان آنچه كه خوانده است سبب می گردد كه وی آنچه را كه آموخته درك كند.

در صورتی‌که فرزندتان نمی تواند خلاصه مطالب را به صورت منسجم تهیه و تنظیم كند، خودتان كتاب را بخوانید.
اورا در گفت و گو مربوط به بخش ها و شخصیت های مورد عشق و علاقه خویش شركت دهید و برای وی توضیح دهید كه چه‌طور قسمت های گوناگون قصه را به هم ربط داده اید تا كل آن را بفهمید.

او‌را تشویق كنید كه یادداشت بردارد. از كودكتان بخواهید كه یك دفتر یادداشت یا این که كارت راهنما كنار دستش بگذارد تا همانطور كه میخواند اطلاعات اصلی را در آن بنویسد.

یادداشت برداری به خواننده كمك می كند كه مطالب را به درستی درك كند. این كارت ها در زمان امتحان ها به ابزار با ارزشی تبدیل میگردند.

بهبود خواندن در کودکان2

بهبود خواندن در کودکان2

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

درصورتی که كتاب به كودك تان تعلق دارد، به وی اجازه دهید كه جزییات در پیوند را با قلم یا این که شبرنگ معلوم كند. این فرصتی میباشد كه به وی نشان دهید كه چه‌طور نكات اصلی را بیرون بكشد.

آیا كودك شما از روش تصویر خوب میاموزد؟ به وی كمك كنید كه یك جدول با خانه هایی برای موضوع قصه، اسم شخصیت ها، موضوع ها و رخدادهای مهم تهیه و تنظیم كند.

اره ای تهیه و تنظیم كند كه شامل عبارات كلیدی، رنگ ها و نمادهایی باشد كه معانی و اطلاعات را نشان دهد. دایره کلمات اورانگ توسعه و گسترش دهید. هرچه دایره کلمه و واژه فرزندتان وسیع تر باشد، فهم و شعور مطالب وی بیشتر میباشد و كمتر كتابی را برای پرسیدن مفهوم کلمه و واژه ای زمین می‌گذارد.

در حالتی‌که میدانید كه متنی شامل واژه و کلمه های نا آشناست، قبل از شروع خواندن متن آنان‌را برایش معنا كنید، یا این که از وی بخواهید مفهوم آنان‌را از فرهنگ لغت بیابد. استعاره را برای وی توضیح دهید.

كودكی كه در گیر عدم یادگیری زبان میباشد میتواند بسیار لغوی فكر كند: خواندن این كه شخصیت قصه \”طوری به نظر می رسید كه انگار روح دیده است .\” او‌را می ترساند.

به فرزندتان كمك كنید دریابد كه جمله ای كه بیرون از مطلب به نظر میرسد، یكی از گونه های تشبیه و استعاره میباشد. میتوانید با کمک هم فهرستی از اصطلاحات و معانی آنان تنظیم كنید.

به كودك تان بیاموزید كه معانی فرا متنی را درك كند. به جمله ای كه شامل اطلاعات اضافی اند اشاره كنید و از وی بپرسید كه چه چیز دستگیرش می گردد.

وی به طور طبیعیً بایستی بفهمد كه عبارت \”جورج به دلیل دریافت شایسته ترین جایزه در آزمون علوم برای بار دوم بسیار هیجان زده بود.\” به این معنا میباشد كه جورج جایزه ی علوم را پیش از این یك بار برده است .

پیش زمینه اطلاعات اورا توسعه و گسترش دهید. درک کردن موضوعاتی كه از پیش درباره شان میدانیم راحت تر میباشد.
به كودك تان كمك كنید مطالبی را برای خواندن تعیین كند كه به آن عشق و علاقه مند است و او‌را تشویق كنید تا با تجربه هایش، درك بهتری از كتاب پیدا كند. یك گروه كتاب خوانی ایجاد كنید.

چنانچه فرزندتان دوستانی دارد كه به كتاب های مشتركی عشق و علاقه مندند، آنان‌را به دور هم جمع كنید تا درباره‌ی چیزهایی كه خوانده اند گفت و گو كنند یا این که در طرحی مانند تقلید فكاهی از یك قصه با یكدیگر همكاری كنند.

زمانی كودك تان را با این سری راهكارهای تقویت قوه خواندن آشنا كردید، از وی بخواهید كه آن هایی را كه مورد علاقه وی میباشند روی یك نشانه کتاب جدا بنویسد.

وی میتواند از آن برای كتاب های مدرسه اش استفاده كند – تعیین مطلوب ترین راهكار برای هر متن – و از یك كارت یاد‌آوری كننده ی دستی نیز برای نگه داشتن برگه ی كتاب استفاده كند.

کوک زندگی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x