کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

بهبود خواندن در کودکان1

اشتراک گذاری این مقاله در

بهبود خواندن در کودکان1
بهبود خواندن در کودکان1

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

بهبود خواندن در کودکان1

راه های مطمئن جهت بهبود خواندن در كودكان مبتلا به اختلال كمبود توجه

چه‌گونه می توان مهارت های خواندن را در كودكان در گیر به مشکل كمبود دقت/بیش فعالی (ADHD) یا این که كودكان ناتوان در یادگیری بهبود بخشید.

زمانی شما میخوانید، كودك تان متن را دنبال می كند. شنیدن كلمات به روشن شدن معانی آنان كمك می كند. در كلاس اول و دوم دبستان بیشتر كودكان خواندن را آموزش میبینند.

با آغاز كلاس سوم، از آنان انتظار می رود كه بخوانند تا بیاموزند. برای مثال، ممكن میباشد یكی از تكالیف درسی آنان یافتن مطالبی برای پروژه پستانداران آبی از اینترنت یا این که پیدا كردن نقاط عطف متن یك ماجرا تخیلی باشد.

با رفتن به كلاس بالاتر توانایی استخراج معانی از منابع نوشتاری – یادگیری مستقل- اهمیت بیشتری مییابد.

مهارت خواندن به توانایی سریع ادا كردن و تشخیص كلمه ها بستگی دارد كه ممكن میباشد برای دانش آموزان دارای مشکل كمبود دقت/بیش فعالی (ADD/ADHD) یا این که اختلال یادگیری مشكل باشد.

حتی بعد از تسلط بر اصول خواندن، اکثری از كودكان دارای مشکل كمبود دقت/ بیش فعالی در درک متن‌ها، برقراری ارتباط میان قسمت های قصه، آنچه كه میخوانند با آنچه كه تا به حال آموخته اند در گیر مشكل میباشند.

خوشبختانه، مهارت ها و فوت و فن روخوانی قابل یادگرفتن میباشند. كودكانی كه فوت و فن خواندن را آموخته اند و در استفاده از آنان راهنمایی گردیده اند، در واقعیت از چند فن قابل استفاده كمك میگیرند.

برای كودك تان بخوانید. دقت داشته باشید كه حتی چنانچه كودك تان خود قادر است بخواند، اما بلند خواندن برای وی دارای ارزشی مخفی میباشد. مهارت های شنیداری یك كودك معمولاً از مهارت های خواندن وی قوی تر میباشد،

براین اساس در صورتی‌که هم چنان كه برای وی میخوانید، كودك تان نیز در سكوت همراه شما بخواند مفاهیم را عالی درك می كند. با متن های كوتاه آغاز كنید و در‌صورتی‌که كودك تان هم چنان تمركز دارد زمان خواندن را ارتقاء دهید.

بهبود خواندن در کودکان1

بهبود خواندن در کودکان1

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

كتاب هایی كه روی نوار كاست ضبط گردیده اند، به همراه متن كتاب، راهی دیگر برای همساز كردن خواندن و شنیدن میباشد. قوه تخیل او‌را نیز بكار گیرید.

زمانی فرزندتان میخواند یا این که گوش فرا میدهد، اورا تشویق كنید كه رخدادهای قصه را در ذهنش به صورت تصویر یا این که یك فیلم تجسم كند.

پس از خواندن چند صفحه از وی بخواهید تا آن را تعریف كند. به وی نشان دهید كه كتاب ها متشكل از چه قسمت هایی میباشند. كتاب های درسی معمولاً به این شکل تهیه و تنظیم گردیده اند كه نكات اصلی را معین و خلاصه می كنند.

به فرزندتان نشان دهید كه چه‌طور دقت به عنوان ها، جدول ها، سرفصل ها و نمونه سوال ها میتوانند فكر اورا نظم دهی كنند و مطالب پر ارزش را در اختیار وی قرار دهند.

زمانی فرزندتان قصه میخواند، به وی بیاموزید كه درپی پنج سئوال مهم بگردد: شخصیت های مهم قصه چه كسانی میباشند، قصه كی و كجا رخ میدهد،

شخصیت های قصه با چه حوادثی روبه رو میگردند و چرا این گونه اخلاق و رفتار می كنند. با این كه مقاله های روزنامه ها و مجلات به سبك داستانی روایت نمیشوند،

اما اطلاعات مرتبط با پنج پرسش مهم در پاراگراف اول یا این که دوم آشكار میشود. از وی بخواهید كه قصه را پیش گویی كند. هنگامی همراه فرزندتان كتاب میخوانید،

بعضی وقتها دست نگه داشته و از وی بپرسید كه فكر می كند چه اتفاقی خواهد افتاد.

این كار اورا وادار می كند تا هرآن چه كه تا آن موقع از شخصیت ها و قصه آموخته میباشد – و این كه یك قصه از چه نصیب هایی تشكیل می گردد- را با هم تطبیق دهد و سایر قصه را پیش گویی كند.

برای مثال چنانچه وی یكی از مجموعه كتاب های هری پاتر را میخواند، از وی بپرسید زمانی كه هری و دراكو مالفوی در مسابقه ی بعدی كوییدیچ با یكدیگر روبه رو میگردند چه فكر می كند.

یا این که عقیده ی او‌را دراین باره بپرسید كه جی.كی.رولینك، مولف مجموعه هری پاتر، در كتاب بعدی چه خواهد نوشت. مهم نیست كه پیش بینی های وی صحیح از آب دربیایند: پرسیدن درمورد پیش گویی هایش، او‌را تشویق می كند كه به آنچه كه میخواند توجه كند و شما نیز میتوانید میزان درك اورا بسنجید.

 

کوک زندگی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x