کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

بازی خانگی با کودک3

اشتراک گذاری این مقاله در

بازی خانگی با کودک3
بازی خانگی با کودک3

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

بازی خانگی با کودک3

20بازی خانگی والدین و کودکان

13ـ بازی قایم موشک

از یکی‌از کودک‌ها بخواهید تا چشم بگذارد و تا 10 بشمارد تا دیگران قایم شوند بعد از شمارش 10 بایستی بگردد و افرادی که قایم شده اند را پیدا نماید،

هر کس را پیدا نماید، نوبت بعد بایستی چشم بگذارد، بدین ترتیب کودک‌ها را مشغول نمایید، درصورتی که خودتان هم با آن ها همراه گردید قطعا لذت خواهید برد.

14ـ بازی گوش دادن

وسایل لازم

1ـ استکان

2ـ بشقاب

3ـ پیاله

4ـ توپ

5ـ قلم رنگی

شما میتوانید از وسایلی مانند استکان، بشقاب، ظرف، توپ و … برای انجام این بازی استفاده نمایید و به بچه اجازه دهید آنان‌را ببیند و بعد از آن چشم او‌را ببندید وسایل را جلوی وی بچینید و به هر یک از وسیله‌ها یک یا این که دوبار با قلم ضربه بزنید و از طفل بخواهید که خوب گوش بدهد و بعد حدس بزند که شما به کدام وسیله ضربه زدید.

در‌این بازی بچه شما می آموزد که هر وسیله‌ای چه‌طور صدا را منعکس می‌نماید.

15ـ حباب بازی

وسایل لازم:

1ـ ظرف متوسط

2ـ نی

3ـ کمی ریکا

یک پیاله را بردارید و یه خرده آب و چند قطره ریکا داخل آن بریزید و آن‌گاه آن را هم بزنید تا کف نماید و به بچه خود یک نی بدهید تا به آرامی درون نی فوت نماید.

بچه شما بایستی به اندازه ای بزرگ باشد که مایع را نبلعد، هر چه حباب بزرگتری تولید گردد، طفل شما لذت بیشتری خواهد برد و این چنین یک سرگرمی جذاب خواهد داشت برای هیجان بیشتر خودتان هم میتوانید یک پیاله حباب ساز مخصوص خودتان درست نمایید و با فرزندتان مسابقه دهید،

حباب هر که بزرگتر بود وی برنده میباشد، شرکت کردن شما باعث هیجان بیشتر می گردد، درضمن به خاطر داشته باشید که بچه شما مایع را نبلعد.

بازی خانگی با کودک3

بازی خانگی با کودک3

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

16ـ بازی ساختمان سازی

وسایل لازم:

تعدادی کارت یا این که چوب بستنی قیفی

این بازی نیاز به وسایل متعددی ندارد، شما میتوانید از کارت ویزیت‌ها که معمولا در هر منزل‌ای پیدا می‌گردد استفاده نمائید، و با همکاری بچه یک ساختمان بسازید و میتوانید بچه را تشویق نمائید تا بلندترین ساختمان را بسازد و برنده‌ی این بازی گردد.

17ـ بازی سیمون میگوید

این یک بازی سنتی میباشد و پدر یا این که مادر از خردسال ها میخواهند که به دور هم بنشینند و سپس والدین این پاراگراف را میگویند:« سیمون میگوید گوش‌هایتان را لمس نمائید».

بچه بایستی با شنیدن این جمله گوش‌هایش را لمس نماید هر بار یک بخش از بدن را بگویید تا لمس نماید و پس از چنددفعه، این بار بگویید:« سیمون میگوید» و دیگر چیزی نگویید در صورتیکه شما هنوز چیزی نگفته بودید و بچه پاها یا این که گوشهایش را لمس کرد بچه بازنده می شود.

18ـ بازی مانور مانع ها

وسایل لازم:

1ـ چند حلقه

2ـ تعدادی کارت

شما میتوانید از تعدادی وسیله مثل چوب بستی یا این که کارت ویزیت یا این که کاغذهای بریده شده به صورت مربع یا این که دایره استفاده نمایید و آنان‌را مانند یک مسیر مارپیچ بچینید و از بچه بخواهید از روی مانع ها بپرد یا این که از کنار موانع بدود ودویدن یا این که پرش از روی مانع ها برای بچه شما یک چالش مهیج ایجاد می‌نماید، توجه نمائید وسایلی که تحت عنوان مانع انتخاب میکنید تیز یا این که برنده نباشد.

19ـ بازی لی لی

وسایل لازم:

1ـ چندین برگه رنگی یا این که بشقاب کاغذی

مسیر لی لی را با بشقاب های کاغذی رنگی یا این که کاغذهای رنگی بچینید و از بچه بخواهید، لی‌لی را انجام دهد، پس از مدتی که بازی برای بچه آسان شد یک چالش تازه ایجاد نمائید برای مثال بگویید:« بایستی از روی بشقاب قرمز رنگ بپری» و بدین ترتیب لحظات هیجان انگیزی برای بچه خویش ایجاد نمائید.

20ـ بازی رنگ‌ها

وسایل لازم:

1ـ چند باکس یا این که سبد

2ـ چندین توپ رنگی یا این که بادکنک رنگی یا این که برگه رنگی

3ـ کاغذ رنگی

برای بازی رنگ‌ها چند کاغذ رنگی بردارید و در حالتی که در دسترس شما نبود میتوانید با استفاده از خودکار رنگی برگه سفید را با رنگهای متفاوت رنگ آمیزی نمائید و روی هر باکس یا این که سبد یک رنگ را بچسبایند پس از بچه بخواهید تا مثلا توپ قرمز‌رنگ یا این که باد بادک قرمز‌رنگ یا این که برگه رنگ قرمز را درون باکس مخصوص رنگ قرمز بیاندازد،

با اجرا این بازی بچه رنگ‌ها را یاد میگیرد و از طرف دیگر نظم و ترتیب را نیز می آموزد.

پدر و مادرهای محترم امیدوارم از این 20 بازی خانگی استفاده نمائید و از انجام آن با خردسالان خود لذت ببرید.

کوک زندگی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x