کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

بازی خانگی با کودک2

اشتراک گذاری این مقاله در

بازی خانگی با کودک2
بازی خانگی با کودک2

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

بازی خانگی با کودک2

20 بازی خانگی والدین و کودکان

بازی توپ داغ

وسایل مورد نیاز:

1ـ یک توپ

2ـ حداقل سه بچه(تعداد بیشتر یعنی هیجان بیشتر)

3ـ موزیک شاد

برای کودک‌ها توضیح بدهید که با شروع موزیک شاد کسی که توپ دارد بایستی سریع تا موزیک قطع نشده توپ را به دوست دیگرش بدهد و چنانچه که موزیک قطع گردد وتوپ در دستش باقیمانده باشد، بازنده شد‌ه‌است. قطعا برای برنده پاداش در نظر بگیرید.

4ـ بازی با حلقه

وسایل مورد نیاز:

1ـ حلقه بزرگ بازی

2ـ دو بچه

حلقه‌ی بزرگ را روی زمین بگذارید و یکی‌از کودک‌ها یک سمت حلقه بایستد و یکی دیگر از کودک‌ها در سمت دیگر حلقه بایستد برای طفل‌ها توضیح دهید که با شماره یک یکی درون حلقه بپرد و با شماره دو نفر دوم درون حلقه بپرد و نفر اول خارج شود این بازی آنقدر ادامه پیدا می‌نماید تا بلاخره یکی خطا نماید و دیگری برنده‌ی بازی گردد.

5ـ بازی پانتومیم

برای این بازی نیاز بوسیله‌ی خاصی ندارید، کافی است که یک نفر در مقابل دیگران قرار بگیرد و یک موضوعی یا این که اسمی به وی بگویید مثل قورباغه، پروانه، ماکارانی، کیک تولد…،

این موضوع بسته به توانایی و سن بچه شما میتواند معمولی یا این که پیچیده باشد، برای بچه توضیح دهید که به هیچ عنوان نباید حرفی بزند قانون بازی این میباشد که صرفا از دست هایش می‌تواند استفاده نماید تا پایان کسی پیروز میباشد که بتواند موضوع پانتومیم را حدس بزند.

6ـ بازی با کاغذ

وسایل مورد نیاز:

1ـ صفحه رنگی یا این که سفید

2ـ قیچی

3ـ خودکار رنگی

یکی‌از بازیهای دیدنی دیگر بازی با برگه میباشد، یک برگه ترجیحا رنگی بردارید و آن را به صورت یک بادبزن تا نمائید هر تا دست‌کم 3 سانت باشد سپس روی آن صورت یک دخترک یا این که پسرک بکشید و آن‌گاه صورت نقاشی شده را ببرید اما به نحوی که از ناحیه دست دخترک قطع نشود وقتی لبه آن را بریدید و قسمت تا شده را باز نمائید بچه شما از دیدن تعدادی دخترک که دست همدیگر را گرفته‌اند به شگفت میاید چنانچه از برگه سفید استفاده کردید میتوانید با رنگ‌آمیزی دخترک بچه را مشغول نمایید،

بعد به کودکتان اجازه دهید تا شکلهای متعدد مثل دخترک، پسرک، پروانه… را روی برگه تا شده بکشد و بعداز برش دادن لبه با آنان بازی نماید .

7ـ بازی گل یا پوچ زیر لیوانی

وسایل مورد نیاز:

1ـ دوتا استکان یکبار مصرف یا این که پلاستیکی غیر روشن

2ـ یک سکه یا این که برگه کوچک

برای مشغول کردن بچه در منزل میتوانید دو لیوان غیر شفاف بردارید و یک شیء کوچک مثل سکه را زیر یکی‌از استکان‌ها مخفی نمائید و از طفل بخواهید تا حدس بزند، سکه زیر کدام استکان میباشد، به همین آسانی می‌توانید طفل خویش را مشغول نمایید.

بازی خانگی با کودک2

بازی خانگی با کودک2

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

8ـ با چشم بسته حدس بزن

وسایل لازم:

1ـ یک باکس مقوایی یا این که پلاستیکی

2ـ انتخاب چندین وسیله برای حدس زدن

3ـ یک چشم بند یا این که دستمال پاک برای بستن دیده‌ها

در ابتدا برای طفل توضیح دهید که چشمانش را می‌بندید و یکسری وسیله داخل باکس قرار می‌دهید، آن گاه وی بایستی در حالی که چشمانش بسته میباشد وسیله‌ای را که داخل باکس میباشد بردارد و لمس نماید و حدس بزند که چه وسیله‌ای در مشت دارد.توجه نمائید چشم طفل را آرام ببندید که آسیبی نبیند.

9ـ خمیر بازی

برای انجام این بازی معمولی میتوانید از کمی خمیر بازی استفاده نمائید و به طفل آموزش دهید تا شکل اسباب بازی، حیوان، ماشین، میوه و … را درست نماید، بنابراین به بچه کمک میکنید خلاقیت و هوش خویش را رشد دهد، حتی میتوانید از وی بخواهید شکل مورد علاقه‌اش را درست نماید مواظب باشید بچه خمیر را نخورد.

10ـ بازی جمله سازی

یکی‌از بازی‌های خلاقانه پاراگراف سازی میباشد، هر چه تعداد کودک‌ها در‌این بازی بیشتر باشد، جذابیت بازی هم بیشتر میگردد، شما طفل ها را به دور هم بنشانید و به آنان توضیح دهید که زمانی شما یک پاراگراف را شروع میکنید به هر کس اشاره میکنید بایستی چند واژه به جمله شما بیفزاید و بعد از آن نفر بعدی تعدادی کلمه را به جمله بیفزاید،

مثلا شما میگویید:(میخواهیم برویم خرید تا) و طفل اول در ادامه میگوید(میخواهیم برویم خرید تا برای عید) و بچه سوم ادامه میدهد( میخواهیم برویم خرید تا برای عید شکلات و شیرینی) و به همین ترتیب پاراگراف سازی در میان خردسال ها ادامه پیدا می‌نماید. بنابراین خلاقیت ذهنی بچه شما رشد مییابد.

11ـ نقاشی روی بادبادک

وسایل مورد نیاز:

1ـ چندین عدد بادبادک رنگی

2ـ چند ماژیک رنگی

در ابتدا بادبادک‌ها را باد نمایید همین مراحل باد کردن بادکنک ها برای کودک‌ها جذابیت دارد، آن‌گاه از کودک‌ها بخواهید روی بادکنک‌ها نقاشی بکشند.

12ـ مجسمه بازی

موزیک شاد مورد علاقه طفل را بگذارید و از وی بخواهید بالا و پایین بپرد و دستهایش را تکان بدهد یا این که در صورتیکه که میتواند حرکات ورزشی انجام دهد و وقتی که شما موزیک را قطع کردید، در همان شرایط مانند مجسمه بایستد و دیگر حرکتی نکند.

کوک زندگی

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x