کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

درمان افسردگی

اشتراک گذاری این مقاله در

درمان افسردگی
درمان افسردگی

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

درمان افسردگی

افسردگی چیست؟

افسردگی از آن گروه مشکلات و اختلالاتیست که مردم در هر شرایطی به محض کم شدن خلقشان و یا این که پس از قرار گرفتن در یک شرایط استرس زا او‌لین تشخیصی که به ذهنشان میرسد افسردگی برای خویش و اطرافیانشان میباشد.

ولی حقیقت چیز دیگری میباشد هر بی حوصلگی و اضطرابی نشانه ی افسردگی نیست ونیاز به تشخیص پزشک متخصص در همین زمینه میباشد،

دارای اهمیت میباشد ما در مرکز درمان افسردگی به طور تیمی شما‌را چک خوا‌هیم کرد اولویت ما درمان شناختی رفتاری میباشد که بتوانیم از روش اخلاق و رفتار درمانی و خانواده درمانی بدون استفاده از دارو اخلاق و رفتار شمارا به خط نرمال نزدیک کنیم.

اشخاصی می باشند که صرفا از روش دارو مشکل خویش را در اختیار گرفتن می نمایند و حاضر به تغییر‌و تحول وضعیت و ذهن های خویش نیستند عامل این خوی بسیار واضح میباشد،

تغییر و تحول همیشه با مشقت همراه میباشد و شما نیاز دارید برای خوب شدن یکسری از باورهای خود را رها کرده و اعتقادوباور جدیدی را جایگزین نمائید .

مطلب بسیار اصلی این میباشد برای شما و یا این که عضوی از خانواده ی شما که در گیر افسردگی میباشد علاوه برمشاوره شخصی و استفاده از دارو مشاوره خانواده هم نیاز میباشد چون فضای نا آرام فرآیند بهبود را بسیار نماید و یا این که در برخی موارد ناممکن میکند ،

البته دقت داشته باشید تشخیص به موقع و صحیح شما‌را به درمان سریع افسردگی نزدیک میکند ،

هدف ما نیز در راستای همین دستور میباشد که بتوانیم سریع ترین روش معالجه افسردگی و بهترین روش معالجه افسردگی را در کلینیک روانشناسی و مشاوره کوک زندگی به شما عزیزان ارائه دهیم ،

پزشک معالج روانشناس ما در مورد درمان افسردگی سعی در این دارد که تازه ترین راهکارهای روز جهان را برای معالجه به کارببندد و بر طبق تشخیص ممکن میباشد به طور تیمی معالجه را آغاز نماید.

اختلال افسردگی:

شخصی که در گیر افسردگی میباشد هم از لحاظ حالت ظاهری و هم درونی در گیر آسیب و به هم ریختگی می توان به خاطر داشته باشید ملاک های زیادی برای تشخیص افسردگی وجود دارد که ما کل آنان‌را نام خوا‌هیم برد

شخص افسرده بایستی دست کم 5 تا از علایمی را که نام خوا‌هیم برد را در یک دوره ی دو هفته ای داشته باشد. پس شما یک تغییر‌و تحول مهم را در ذهن ها و اخلاق و رفتار شخص مسلما مشاهده خواهید کرد.

از دو مورد زیر یک مورد بایستی وجود داشته باشد:

1.فقدان لذت بردن :

یعنی شخصی که علت اش را برای انجام کار ها از دست میدهد و از فعالیت هایی که تا قبل از این لذت می برده، نسبت به آنان بی تفاوت و سرد میشود،

به صورت نمونه:به تدریج از جمع دوستان کناره گیری می نماید، در محیط کار ،حیطه ی تحصیل انگیزه اش را از دست میدهد و تمامی تلاش هایش را بیهوده می انگارد.

2.حس ناراحت بودن و خلق و خوی افسرده :

شخص در شرایط نرمال روانی بی جهت و بی دلیل حس غمگینی نمی نماید البته شخص افسرده خلقش به شدت افت می نماید و شما آن هارا در جمع شخصی آرام ،کم صحبت و اکثرا بی انرژی تلقی میکنید .

دقت داشته باشید ممکن میباشد شخصی تیپ شخصیتی آرام و درون گرایی داشته باشد ولی ما در اینجا درباره ی شخصی حرف میزنیم که رفتارش عوض شده است به صورت نمونه در جمع سخنران خوبی بوده است هیجانات عالی و یا این که حتی بالایی داشته است البته خلق و خوی آن به طور چشمگیری عوض شده است

تصویری کلی از یک شخص افسرده:

در اکثر مواقع حس غمگینی و پوچی می نماید یعنی علاوه بر غم همیشگیش خویش را شخصی ناکارآمد تلقی می نماید و ناخودآگاه سبب می گردد این حس شخص را برای پذیرش هرگونه مشکل و آسیبی آماده نماید.

شیون های مداوم و بی استدلال از سمت اطرافیانش گزارش می‌گردد و زود رنجییشان سبب می‌گردد برخورد هایی که نشان میدهند که بسیار نا سنجیده به نظر رسد

و یکی‌از موردهای دیگری که در همان وضعیت بهم ریخته روانی ، شخص در گیر آن می شودکاهش یا این که ارتقاء چشم گیر وزن میباشد بدون هیچ رژیم غذایی و برنامه ریزی در زمان کوتاهی شخص به پرخوری عصبی روی می‌آورد و یا این که از خوردن غذا امتناع می نماید .

فراموش نکنید پرخوری و کم خوری شخص در گیر افسردگی با گوشزد های مداوم شما وضع را خوب که نمی نماید که هیچ ،به شخص آسیب بیشتری را وارد میکند .

در شرایطی که شخص افسرده ایی را در اطرافیانتان میشناسید که با نشانه هایی که نام بردیم همایندی دارد آگاه باشید که بایستی صبوری خویش را دو چندان کرده و سریعتر اقدام به معالجه نمائید.

کم خوابی یا این که پرخوابی ، حس خستگی مضاعف ، ضعف ، از دست دادن انرژی ، از سایر نشانه های افسردگی به‌حساب می‌آید که میتواند با کندی روانی حرکتی همراه گردد .

حس گناه و ناکارآمدی ، حس پوچی و بی ارزشی میتواند تمام ابعاد زندگی یک شخص افسرده را در بر بگیرد براین اساس شخص افسرده با این اذهان خود باوری خویش را از دست میدهد و به ندرت در رابطه های عاطفی ،

کاری ، تحصیلی و صمیمانه خویش را ضعیف و ضعیف تر می انگارد و با یک فکر اشتباه ِ \” من نمی توانم \” شرایط های خویش را خراب می نماید .

تنهایی دیوار به دیوار افسردگیست،افسردگی دیوار به دیوار خودکشی

شما به راحتی میتوانید ذهن های خودکشی را با کمی هوشمندی در اخلاق و حرف شخص افسرده تشخیص دهید

به صورت نمونه شروع به بخشیدن وسایل فردی و ارزشمندش میکند و یا این که شروع به نامه نوشتن میکند،

هیچگاه هیچگاه جملاتی که به خودکشی اشاره دارند را دست کم نگیرید مثل:دیگر تمایلی به ادامه ی زندگی ندارم،

کاش تمام چیز هابه پایان برسد،کاش به دنیا نمی آمدم،من خودم را می‌کشم و یا این که ممکن میباشد اقدام به خودکشی های ناموفق نمایند.

می توان بیان کرد اشخاص افسرده از لحاظ تکلم اساسا مکث های طولانی در سخن خویش دارند و یا این که تن صدای آنان بسیار پایین میباشد و شل و ول و بدون اعتماد به‌نفس سخن می گوید.

درمان افسردگی

درمان افسردگی

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

علل افسردگی:

علت های افسردگی :

علل زیست شناختی

تاثیر ژنتیک در افسردگی :

پژوهش های انجام یافته نشان میدهد ژنتیک تاثیر بسیار متعددی بر آغاز افسردگی دارد به صورت نمونه :درصد سرایت افسردگی در دو قلوهای تک تخمکی بسیار بیشتر از دو قلوهای های دو تخمکی میباشد،

دقت داشته باشید سابقه ی فامیلی تاثیرگذار میباشد ولی صد در صدی نیست و ممکن میباشد شخص هیچگاه در گیر افسردگی نشود زیرا ژنتیک یکی‌از علل آن میباشد

تاثیر داروها بر افسردگی را جدی بگیرید:زنگ خطری برای اشخاصی که از قرص های ضدبارداری استفاده می نمایند تاثیر مستقیم در افسردگی خواهد داشت و قرص هایی مانند قرص خواب نیز همین تاثیر را میتواند بگذارد.

علل اجتماعی

علل اجتماعی بسیار پیچیده میباشد چون شما در زندگی شهری با همه امکانات و پیشرفت های مو جود همیشه در استرس و تنش میباشید به صورت نمونه :از دست دادن کار ،

طلاق از شخصی که وابستگی احساساتی بینتان بوده است و یا این که به صورت کلیسوگ ،جدایی ، ناکامی عشقی ، نقل مکان ، بیماری های طاقت فرسا ، سوء مصرف مواد والکل ، تیپ های شخصیتی متعلق ، اشخاص بدبین و حساس ، شخصیت وسواس و کمال گرا ها نیز میتوانند به افسردگی مبتلا شوند

انواع افسردگی:

اختلال افسردگی اصلی

اختلال افسرده خویی

افسردگی بعداز وضع حمل

افسردگی فصلی

افسردگی ادواری

افسردگی فراگیر

افسردگی دو قطبی

با دقت به توضیحات داده شده تلاش ما بر این بود که بتوانیم شمارا به شناختی از افسردگی برسانیم.

حائز اهمیت میباشد کلینیک درمان افسردگی کوک زندگی گام به گام مشکلات شما‌را تحلیل می نماید و پزشک روانشناس و روانپزشک ما پس از ریشه یابی و تشخیص مشکل وارد مرحله معالجه می گردد که در ادامه ی مطالب توضیح مختصری درباره با معالجه خوا‌هیم داد

معالجه افسردگی:

معالجه های زیادی را می توان برای افسردگی نام برد البته در شرایطی‌که کمی تخصصی تر به دنیای درمان نگاه کنیم شما بایستی به طور تیمی معالجه خود را استارت نمائید به صورت نمونه شیوه درمانی کلینیک کوک زندگی شمارا در جلسه ی نخست ارزیابی می نماید .

با دقت به ریشه ایراد که میتواند محیطی که شامل شکست عاطفی ، مشکلات اقتصادی … باشد یا این که ژنتیک ،بیوشیمی مغز و یا این که فیزیولوژی ساختار مغز و هورمون ها باشد به یک تشخیص تماما تخصصی دست پیدا میکنید .

اهمیت این مرحله در‌این میباشد که چنانچه محیطی باشد شما از روش رفتار درمانی ، روان درمانی و خانواده درمانی میتوانید اقدام نمائید در حالتی که ژنتیک و هورمونی باشد تحت نظر پزشک روانشناس و روانپزشک کار درمانی را آغاز میکنید .

بهترین راه‌حل در مواردی که نیاز به دارو میباشد دارو درمانی در کنار رفتار درمانی میباشد .

گهگاه در موردهای حاد از شوک درمانی هم استفاده می گردد .داروی مشهور در زمینه افسردگی SSRI میباشد که مهار کننده باز جذب سروتونین میباشد از بی خطرترین داروها به حساب آورده می شود که می توان بیان کرد دلایل کمتری نسبت به داروهای دیگر دارد به صورت نمونه فلوکستین ، پروکستین ، سرترالین از این قبیل داروها میباشند.

اولویت ما سلامت روان شماست ، هم گام لحظات شما هستیم در کلینیک روانشناسی کوک زندگی

کوک زندگی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x