کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

خطرات بازی آنلاین

اشتراک گذاری این مقاله در

خطرات بازی آنلاین
خطرات بازی آنلاین

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

خطرات بازی آنلاین

چه خطراتی در بازی های آنلاین برای کودکان وجود دارد؟

طبق پژوهش ها،70٪ خانواده‌­ها حداقل یک فرزند دارند که بازی­‌های ویدیویی آنلاین انجام می‌­دهد. در حالی‌ که بازی آنلاین می‌­تواند از لحاظ اجتماعی سبب تولید تعامل میان اشخاص و همسالان شود اما جنبه‌­های تاریکی نیز در بازی‌های آنلاین وجود دارد.

از آزار و اذیت سایبری گرفته تا هزینه­‌های مخفی بازی‌های آنلاین، نگرانی­‌های متعددی درباره‌ی انجام بازی­‌های ویدیویی به‌شکل آنلاین، به‌ویژه برای خردسالان وجود دارد.

مهمترین کاری که پدر و مادر می­‌توانند انجام دهند ایجاد گفتگو در مورداستفاده بی­‌خطر از فضای اینترنت در سنین کودکی میباشد که با بزرگ‌تر شدن فرزندان، این اصل همچنان برقرار میباشد.

زمانی فرزندان خطرها و اهمیت مسئله را درک نمایند، هنگام مواجه‌­شدن با هشدارهایی که آنان‌را نگران می‌­نماید به پدر و مادر خود مراجعه می‌­نمایند.

در‌این بخش درباره‌ی بعضی دیگر از خطرهای احتمالی و کارهایی که میتوانید برای حمایت از خردسالان و نوجوان ها دراین مورد انجام دهید و به آنان در انتخاب مورد‌­های مطلوب و ایمن در بازی‌های آنلاین کمک نمایید، بحث شد‌ه‌است.

به خطر افتادن سلامتی در بازی‌های آنلاین

تصور می‌گردد که بازی‌های آنلاین یک سرگرمی‌ کم‌تحرک میباشد. با این‌ حال، اکثری از بازی‌ها و فناوری‌های جدید به‌طور فعال تحرک و جنبش را تشویق می‌نمایند.

بازی آنلاین Pokemon Go سبب بیرون رفتن خانواده برای پیاده‌روی میگردد و با بازی Just Dance میتوانید در اتاق خود بالا و پایین بپرید. بازی‌ها در واقع میتوانند راهی خوب برای تحرک خانواده باشند.

مطالعات نشان میدهد که سا‌عتها در یک جانشستن میتواند خطر ابتلا به گرفتگی و انسداد عروق را افزایش دهد؛ ولی این امر میتواند در هر فعالیت بدون تحرکی که در وقت های فراغت انجام میدهیم نیز اتفاق بیفتد.

ازجمله تماشای تلویزیون، گوش دادن به موسیقی یا خواندن کتاب.

یکی دیگر از مواردی که سبب نگرانی می گردد وجود چراغ‌های چشمک‌زن براق میباشد که اکثر اوقات بخشی از تجربیات بازی‌های آنلاین میباشند.

پژوهش ها فعلی نشان میدهد که بازی‌های آنلاین بیماری صرع ایجاد نمیکنند، ولی میتوانند (مانند تلویزیون یا کنسرت‌های پاپ) در تعداد بسیار کمی ‌از اشخاص که تا قبل از این به صرع حساس به نور مبتلا میباشند، تشنج ایجاد نمایند.

توصیه‌هایی برای خانواده‌ها

عادات بازی فرزندان خود را بررسی نمائید. فرزندان خود را به انجام بازی‌های آنلاین متنوع تشویق نمایید. اجازه ندهید فقط یک بازی آنلاین را به‌طور مداوم تکرار نمایند.
اطمینان حاصل نمائید که فرزندانتان به ازای هر یک ساعت بازی، استراحت کافی دارند. این عمل نه‌ فقط سبب تحرک آنان می گردد بلکه فرصتی برای تغییر‌و تحول فعالیت را نیز آماده می‌نماید.
از صرع حساس به نور مطلع باشید. آیا در خانواده خود سابقه صرع حساس به نور و روشنایی دارید یا این که نه.

بازی‌های آنلاینی که تحرک کافی دارند را باهم انجام دهید.

مراقب بعضی علائم باشید. چنانچه فرزندتان علائمی ‌مانند شم سردرد، تغییر‌و تحول در بینایی، لرزش در چشم یا این که صورت را دارد، فورا بازی را متوقف کرده و با پزشک معالج مشورت نمائید.

خطرات بازی آنلاین

خطرات بازی آنلاین

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

هزینه‌های بازی آنلاین و قمار

بازی‌های آنلاین علاوه بر اینترنت پرسرعت به سخت‌افزار نسبتاً پیچیده‌ای نیز نیاز دارند. این امر میتواند این تصور را ایجاد نماید که شما برای بازی‌های آنلاین فرزندان خویش نیاز به فناوری بروز دارید.

بااین‌وجود، طیف وسیعی از روش‌ها وجود دارد که فرزند شما قادر است بازی‌ها را به‌صورت آنلاین و فارغ از صرف هزینه بسیار بالا انجام دهد. تبلت و تلفن‌های هوشمند قدیمی ‌نمونه خوبی دراین باره میباشند.

نرم افزار‌هایی مانند Roblox حتی‌در دستگاه‌هایی با خصوصیات فنی سطح پایین نیز میتوانند ابزاری برای دسترسی خردسالان به بازی آنلاین باشند.

خیلی از بازی‌ها بعد از خرید یا این که دانلود اول، هزینه‌های متعددی برای استفاده کننده ایجاد می‌نمایند.

یکی‌از شیوه‌های مرسوم تامین بودجه توسعه بازی‌های آنلاین این میباشد که خود بازی مجانی ارائه میگردد ولی پس‌ازآن برای محتوا یا این که شخصیت‌های موجود در بازی هزینه اخذ می‌نمایند، بدین بازی‌ها، بازی‌های freemium می گویند.

Fortnite مثالی از این بازی‌هاست که از خریدهای درون بازی برای لباس‌ها و رقص‌های جدید، درآمد متعددی کسب می‌نماید.

شرط‌بندی چیست؟

در بعضی از بازی‌های آنلاین، تراکنشات مالی (که بعضیً Loot Boxes یا این که جعبه‌های جایزه نیز نامیده میشوند) فرصتی را برای بازیکنان برای برنده شدن یک مورد درون بازی با ارزش‌های متعدد آماده می‌نمایند.

این میتواند شبیه به قمار باشد چون این شانس وجود دارد که کدام بازیکن چه آیتمی ‌برنده می گردد.

در کشور انگلیس این کار قمار نیست چون اقلام برنده‌شده به وسیله بازیکنان، هیچ ارزش مادی بیرون از بازی ندارند. چنانچه اینگونه موضوعی قمار در نظر گرفته گردد، نمی‌توان آن را برای خردسالان به بازار عرضه کرد؛

ولی بعضی کشورها مانند بلژیک استفاده از باکس‌های پاداش دربازی‌های آنلاین را غیر قانونی اعلام کرده‌اند چون این موردها به‌عنوان قمار باهدف خردسالان طراحی‌گردیده‌اند.

در کشورهای انگلیس و ایالات‌متحده، در حال حاضر از برچسب بازی‌های دارای خریدهای داخل برنامه‌ای به‌عنوان بخشی از سیستم درجه‌بندی مورداستفاده قرار میگیرد.

کودکانی که میخواهند پول بیشتری وارد بازی آنلاین کنند تا بتوانند باکس‌های پاداش را خریداری نمایند، بعضی اوقات مورد هدف برنامه‌ها و وب سایت‌های دیگری قرار می گیرند که‌این پول را درازای کسب اطلاعات ارائه میدهند.

مهم میباشد که پدر و مادر این موضوعات را بدانند، به خردسالان آموزش دهند و اطمینان حاصل نمایند که گذرواژه‌های مطلوب روی کارت اعتباری خویش قرار داده‌اند.

خطر بدافزارها د ربازی‌های آنلاین رایگان

برای خودداری از دانلود ناخواسته نرم افزار‌ها یا این که بازی‌های آنلاین مجانی که ممکن میباشد همراه با بدافزار یا این که جاسوس‌افزار باشد، مهم میباشد:

– برنامه‌ها و بازی‌هایی را که خردسالان قصد دانلود آنان را دارند، بررسی و درباره‌ی آنان تحقیق نمائید.

دانلود بازی‌ها را از وب‌سایت‌های رسمی انجام دهید.

درباره خطرهای دانلود بازی‌های رایگان توضیح دهید و اینکه چنانچه مشکلی پیش آمد چه باید کرد.
حدومرزی برای بازی‌های آنلاین انتخاب فرمایید و توافق فرمائید که کدام وب‌سایت‌ها و نرم‌افزار‌ها برای دانلود بازی‌ها مورداستفاده قرار گیرند.

توصیه‌هایی برای خانواده‌ها

پیش از خرید بازی یا این که اجازه دادن به فرزندتان برای دانلود آن، هزینه‌های جاری انجام یک بازی را چک نمائید.
برای محدود کردن دسترسی به کارت‌های اعتباری مربوط به حساب‌های بازی آنلاین، قسمت کنترل پدر و مادر تهیه نمائید.
دستگاه یا این که کنسول خویش را با حساب ایمیلی که همواره بررسی میکنید تهیه نمایید تا خریدها سریعاً علامت‌گذاری و به آدرس اینترنتی شما ارسال شوند.

آزار و اذیت اینترنتی و نفرت پراکنی آنلاین

به جهت ماهیت تعاملی بازی‌های آنلاین، پدر و مادر حق‌دارند نگران باشند که‌این اتفاق بر اخلاق و رفتار خردسالان تاثیر میگذارد. این امر به‌ویژه در مواقعی که فرزندان بازی‌های خشن‌تری را تجربه می‌نمایند که لزوماً برای گروه سنی آنان طراحی نشده، بسیار صادق میباشد.

مهم میباشد که پدر و مادر بدانند چه طور بازی‌های آنلاین و ویدئویی بر روی فرزندانشان تاثیر میگذارند. آنان میتوانند از درجه‌بندی PEGI (اطلاعات بازی‌های ویدئویی وابسته به اتحادیه اروپا) و اطلاعات مرتبط با آن استفاده نمایند تا اطلاعات جامعی از میزان خشونت، مسائل جنسی و نوع گفتاری که در یک بازی ویدیویی وجود دارد به دست آورند.

کوک زندگی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x