کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

انتخاب رشته

اشتراک گذاری این مقاله در

انتخاب رشته
انتخاب رشته

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

انتخاب رشته

انتخاب رشته

از روش مشاوره انتخاب رشته تحصیلی میتوانید تصمیم بگیرید که رشته مورد علاقه ی شما چه می باشد و آیا حقیقتا این رشته را دوست دارید یا این که فکر‌میکنید این رشته میتواند به عنوان عالی ترین انتخاب شما باشد و آیا انتخابی که بر آن پافشاری دارید ،

تصمیم خودتان بوده یا این که اجبار پدر و مادر و آشنایان و دور و بری ها در کار بوده است ؟

طبق نظر مشاور انتخاب رشته تحصیلی دو نکته را بایستی در نظر گرفت : ابتدا آن که نسبت به آن رشته ی تحصیلی شناخت داشته باشید و از صمیم قلب ادامه تحصیل در آن را دوست داشته باشید و دیگر آن که به فکر داشتن کار مناسبی در آینده دقت نمایید .

طبق نظر مشاور مرکزروانشناسی کوک زندگی ممکن میباشد میان دو زمینه گفته شده در بالا تناقض وجود داشته باشد ، چرا‌که ممکن میباشد شما به رشته ای عشق و علاقه داشته باشید ولی بعد از اتمام تحصیلات ،

دستمزد مورد توجه شمارا نداشته باشد ولی از سوی دیگر عشق و ارضای درونی مطرح میباشد و از سوی دیگر حقیقت زندگی که مادیات بخش بزرگی از آن را دربرمیگیرد و نکته مورد گفت و گو همین میباشد .

شما بایستی با شناخت از شغلی که در آینده از راه تخصصی ویژه به دست میاورید ، به انتخاب رشته بپردازید . پس می توان آن را مانند مثلثی در نظر گرفت که هر ضلع آن مرتبط با آرزوهای شما و دور و بری ها ،

وضعیت مادی آینده و ارضای شغلی که در شاخه دیگر این مثلث قرار میگیرد . بعد از هماهنگی میان این 3 عامل می شود به تصمیم گیری و انتخاب صحیح و درست دست یافت .

اشخاص زیادی میباشند که تنها به جهت به دست آوردن مدرک دانشگاهی به کالج میروند و به خاطر همین چشم بسته به انتخاب رشته میپردازند .

این اشخاص ممکن میباشد در گیر سر خوردگی شوند و یا این که شغل را از میانه رها نمایند و به سراغ مشاغل دیگر میروند و یا این که در گیر پشیمانی برای هدر رفتن عمر از دست رفته خویش میگردند .

برای این اشخاص خوب است اساسا نزدیک در های کالج نروند چون با مشکلاتی رو به رو خواهند شد هر دانشجویی پس از ورود به کالج متوجه این قضیه خواهد شد که دری باز به دنیای بزرگسالی است و بر طبق آن بایستی تصمیم های عاقلانه ای بگیرد و از هر گونه اخلاق و رفتار و تصمیم کودکانه دوری نماید .

گروهی دیگر از اشخاص می‌باشند که درس میخوانند و دستیابی به نام و نشان تازه شخصی و اجتماعی را دوست دارند و درپی پیشرفت همراه با جایگاه اجتماعی میباشند .

حضور در محیط دانشگاهی و خواندن کتاب های گوناگون برای آنها بسیار شیرین است البته همین مجموعه نیز بایستی بدانند که رشته دانشگاهی خویش را بایستی با دقت به آینده و محیط هایی که بایستی با آن تخصصی کار نمایند ، انتخاب کنند .

 

انتخاب رشته

انتخاب رشته

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

مشاوره انتخاب رشته تحصیلی چه می‌باشد ؟

مشاوره و روانشناسی انتخاب رشته بوسیله متخصصان که دراین مورد سطح علمی کافی و اطلاعات مطلوب را دارند انجام می گردد چون همان گونه که گفته شد تعیین رشته از آن جایی که نقش مهمی در موضع اجتماعی ،

شغلی و اقتصادی ، رفاه خانوادگی اشخاص در زندگی آتی آنان میتواند داشته باشد ، از این رو بایستی اهمیت خاصی برای آن قائل شد .

وقتی که اشخاص با مشاور تحصیلی توانمند مشاوره نمایند عالی ترین انتخاب را خواهند داشت چون بر طبق علایق و خود شناسی میتوانند انتخاب صحیح را داشته باشند و در آینده نسبت به انتخاب خویش پشیمان نشوند و با شوق واشتیاق رشته تحصیلی خویش را انتخاب کنند .

خصوصیت های انتخاب رشته عالی چه میباشد ؟

وقتی که انتخاب رشته مبتنی بر میزان توانایی ها ، استعداد ها و علایق شخص باشد و همینطور چنانچه که شخص نسبت به خویش آشنایی کافی را به دست آورد و نسبت به موردهای نقل شده آگاهی پیدا نماید میتواند شایسته ترین انتخاب را داشته باشد .

اشخاص در زمان کنکور از انواع کتب ، تست ها و کلاس های کنکور استفاده کرده اند و بیشتری از وقت خویش را صرف مطالعه کرده اند و از این رو اشخاص و خانواده ها برای این که بتوانند کوشش های این مدت درس خواندن را جبران نمایند و خشنود شوند بایستی در مرحله انتخاب رشته توجه متعددی را به خرج دهند و از این رو میباشد که همواره انتخاب رشته به عنوان انتخاب اصلی و حیاتی معرفی می‌گردد .

علاوه بر استعداد ها و علایق مواردی نظیر هزینه ها ، انتخاب شهر جهت تحصیل برای شخص مهم خواهد بود و بایستی به آنان نیز دقت ویژه ای کرد .

از آن جایی که‌این دوران سر نوشت ساز با اضطراب و نگرانی همراه میباشد و اشخاص همت می نمایند تا درین مقطع عالی ترین تلاش را داشته باشند البته وقتی که نتوان این حالت های استرس زا و طاقت فرسا را به خوبی مدیریت کرد سبب می شود که بر پایه ی توان و استعداد و دانسته ها نتیجه مناسب حاصل نشود بایستی افزود که کمک و همراهی خانواده در انتخاب رشته اهمیت فراوانی دارد و خانواده بایستی درین زمان حمایت عاطفی و روانی را از فرزندان خویش دریغ نکنند و عامل استرس برای آنان نباشند .

مقایسه کردن شخص با دیگرافراد از بد ترین شیوه هایی میباشند که پدر و مادر میتوانند برای فرزندان خویش انجام دهند و از این رو در‌این زمان پدر و مادر نیز بایستی توجه داشته باشند تا در انتخاب صحیح فرزند خویش سهیم باشند .

نتیجه این صحبت ها این مطلب مهم را نشان میدهد که بایستی در جهت کسب کار و برداشت قدم های بعدی زندگی توجه گردد چون که قدم هایی نظیر ازدواج ، تهیه مسکن و تحمل هزینه های زندگی از مهمترین آنان میباشد .

کلینیک مشاوره تحصیلی به دنبال تعیین گرایش خاص برای اشخاص نیست بلکه تمامی این کوشش ها برای رسیدن به واقعیت میباشد و این که باشناخت از آینده ، رشته ی خویش را انتخاب نمائید و بدانید آینده ، زود تر از آن چه فکرش را میکنید ، از راه خواهد رسید .

کوک زندگی

1 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Netsmartcity
1 سال قبل

ممنون از مقاله خوبتون
اگر تمایلی به بیشتر دانستن مطالبی درمورد اینستاگرام هستید به مقالات وب سایت ماهم سربزنید

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x