کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

کنترل خشم و عصبانیت

اشتراک گذاری این مقاله در

کنترل خشم و عصبانیت
کنترل خشم و عصبانیت

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

کنترل خشم و عصبانیت

کنترل خشم و عصبانیت

اکثر ما آدم ها با فشار روانی در زندگی روزانه خویش رو به رو هستیم ، بعضی اوقات عصبانیت ، پاسخی به فشار های روانی جامعه ای میباشد که به‌سرعت در حال تغییر‌و تحول است .حس ناتوانی ، نگرانی و عجز در برابر این فشار های روانی به چشم می‌خورد و عصبانیت ، اعتراضی علیه شرایط میتواند باشد .

آیا عصبانیت بهترین جواب میباشد ؟

طبق نظر مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی کوک زندگی ، عصبانیت روابط خانوادگی و شغلی و … را به خطر می اندازد و این جواب در موقعیت های مختلف ، خشونت و وقاحت را رواج میدهد و همینطور موجب ارتقا فاصله میان اشخاص میگردد و این در حالی میباشد که آدم ها نیاز به حس نزدیکی و امنیت دارند در‌صورتی‌که بخواهیم در مدیریت و کم کردن تاثیرات منفی عصبانیت بر زندگی خویش درست فعالیت کنیم نخست بایستی تعریفی از عصبانیت را ذکر کنیم.

عصبانیت چیست ؟

عصبانیت به عنوان یک هیجان میباشد . حس های انسان ها محصول فهم هر شخص از اتفاق ها میباشد نه محصول رویداد های بیرونی . به عبارت دیگر ، هیجانات پیامد اعتقاد هایتان میباشند .

آیا عصبانیت هیجان بدی است ؟

هیجان خوب و بد وجود ندارد بر این مبنا برخی از هیجان ها خوشایندند و بعضی نا خوشایند ، اما بد با نا خوشایند فرق دارد . به جای آن که هیجانات را بهتر یا این که بد بدانید ، بهتر میباشد آن را به سازنده و مفید که جوابگوی وضعیت و غیر سازنده و بی فایده تنها در جهت اجرای برنامه خویش تقسیم نمائید .

عصبانیت از شرایط های طبیعی آدم است و فوایدی را به همراه دارد چون که به عنوان ابزار هشدار عمل می نماید . عصبانیت به شخص میگوید که یک جای کار مشکل دارد و بایستی به چیزی در داخل و در رابطه با طرف مقابل دقت گردد .

عصبانیتی که بر سر دیگر افراد ریخته شود نسبتاً همیشه مضر خواهد بود چون هدف از اینگونه عصبانیتی کنترل کردن ، موفق شدن و انتقام میباشد و از طرف دیگر عصبانیتی که محترمانه و در جهت حل مشکلی ابراز گردد و یا این که در جهت حفاظت باشد ، سازنده و موءثر خواهد بود . پزشک مشاور در مرکز روانشناسی به اشخاص کمک می نماید تا عصبانیت مضر را حذف نماید و یا این که آن را کاهش دهد که هم به نفع خود شخص و هم اطرافیانش خواهد بود .

آشنایی با عصبانیت ، خشم و پرخاشگری :

اشخاص برای کنترل خشم وعصبانیت خویش بایستی نسبت به بعضی از مسائل آگاهی یابند که دراین جا به تعریف و تمجید هرمورد از آنان میپردازیم . عصبانیت حس طبیعی میباشد و هر انسانی به ویژه هنگامی که با تهدید رو به رو می‌گردد و یا این که می رنجد ، عصبانی می شود . عصبانیت درجاتی دارد و خشم به عنوان شدید ترین حد عصبانیت میباشد .

پرخاشگری هم وقتی اتفاق می افتد که عصبانیت به عمل یا این که رفتاری مضر یا این که آسیب رسان تبدیل گردد زمانی عصبانیت به خشم یا این که پرخاشگری تبدیل گردد ، خطر خشونت به بالاترین حد میرسد . اشخاص با کمک گرفتن از شایسته ترین روانشناس کوک زندگی می‌توانند عصبانیت را بهتر بفهمند و آن را کم کرده و اداره نمایند . هنگامی که اشخاص نسبت به کنترل عصبانیت خویش مسلط باشند هیچ وقت به خشم و پرخاشگری تبدیل نخواهد شد .

 

کنترل خشم و عصبانیت

کنترل خشم و عصبانیت

برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما می توانید به وب سایت کوک زندگی مراجعه نمایید.

چه‌طور عصبانی می شویم ؟

طبق نظر روانشناس خوب مرکز مشاوره کوک زندگی ، عصبانیت مثل بقیه هیجان ها ، عقب افتاده جسمی اطمینان ها و کلام هایی میباشد که به خودتان می زنید . مدام نمی اقتدار اتفاق ها را گزینش کرد البته میتوانید نظرتان را در امر اتفاق ها تعیین فرمائید .

در جلسات مشورت کردن و یادگیری مهارت های در دست گرفتن عصبانیت می‌توانند این موهبت را در خویش رشد دهند . حق تعیین اعتقاد ها و اذهان سخت ترین رابطه ها را بهبود می‌بخشد .

برای آن که افکار ها و اعتقاد ها را انتخاب نمائید بایستی بر آنان واقف شد و این کار دشواری است چون که گاه بدون این که خودمان بدانیم در حال فکر کردن هستیم .

مشاور روانشناس کلینیک مشاوره با استفاده از تمرین هایی میتواند به اشخاص در جهت ارتقاء انتخاب فکر و اعتقاد ها یاری دهد . بعضی از فکر ها موجب عصبانیت می شوند که به چند مورد از آنان اشاره میکنیم :

غیر منصفانه در نظر گرفتن اتفاق ها : شخص وقایع و اتفاق ها زندگی روز مره را غیر منصفانه و ناعادلانه می بیند و این خود سبب میشود که شخص به مرحله ای از عصبانیت وارد گردد .

فاجعه سازی : یا این که افتضاح سازی که اتفاق ها زندگی را خشن و هولناک میداند و شخص این عقیده را دارد که توان تحمل کردنش را ندارد .

توقع : از دیگر افراد متوقع می شود و با خود باید ها و نباید هایی را تعیین می نماید و درگیر مطلق اندیشی میگردد .

سرزنش : فرد یا این که واقعه ای که به نظر شخص غیر منصفانه و زیانبار میباشد سرزنش می نماید .

هدف عصبانیت چیست ؟

همان گونه که گفتیم مبنای عصبانیت اعتقاد ها میباشد و عصبانیت هدفمند میباشد و به شخص کمک می نماید تابه خواسته هایش برسد و بر موانع و مشکلات غلبه نماید .هنگامی که اشخاص نسبت به راه های کنترل عصبانیت و هدف از عصبانیت آگاهی یابند نقش مهمی در بهتر شدن انتخاب ها و مدیریت عصبانیت خواهند داشت .

روانشناس خوب مرکز روانشناسی به کسانی که در کنترل هیجانات خویش به ویژه کنترل عصبانیت با نقص‌ مواجه میشوند کمک بزرگی خواهد کرد و زندگی شخصی ، خانوادگی و اجتماعی اورا بهبود خواهد داد .

احساساتی که اکثر اوقات با عصبانیت همراه میباشند عبارت اند از ، حس گناه ، خستگی، شکست ، ناامیدی، فشار ، استرس، ناتوانی ، رنجش، طرد شدن و … می باشد .

همانگونه که گفته شد در جامعه امروزی به دلیل وجود فشار های روانی و تاثیر آن بر سلامتی ، میزان انرژی ، رابطه ها و هیجان ها مشاهده میشود اشخاص با استفاده از پزشک روانشناس خوب در مرکز مشاوره کوک زندگی میتوانند راه های کنترل عصبانیت و شیوه های کنترل خشم را یاد بگیرند و شاهد تاثیر مثبت آن در تمامی بخش های زندگی خویش باشند . جهت رزرو وقت مشاوره روانشناختی کنترل عصبانیت میتوانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید .

 

کوک زندگی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x