کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

عواقب بدقولی والدین

اشتراک گذاری این مقاله در

عواقب بدقولی والدین
عواقب بدقولی والدین

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

عواقب بدقولی والدین

عواقب بدقولی والدین چیست؟

چنانچه قولی به فرزندتان می دهید و به آن عمل نمیکنید قابلیت و امکان دارد کودک احساس نماید که برای شما مهم نیست و شما به صورت ناخواسته به کودک خویش صدمه بزنید.

عواقب بدقولی پدر و مادر

پدر و مادران بایستی هنگام قول دادن به فرزندتان به خوبی تفکر نمایند زیرا بدقولی و زیرقول زدن والدین صدمات و تاثیرات منفی در زندگی فرزندشان دارد.

بدقولی و دروغ

درصورتی که شما چیزی به فرزندتان میگویید و به آن عمل میکنید به آنان یاد می دهید که بایستی روی حرف‌هایی که میزند بایستد ولی در‌صورتی‌که شما عکس این انجام دهید به نظر آنان شما یک انسان دروغگو می‌باشید.

اما ممکن میباشد شما فرصت نداشتید که قولی که به آنان داده‌اید عمل نمائید اما کودکان نمی‌توانند به خوبی این وضعیت را تحلیل نمایند و سعی می‌نمایند با یک برداشت ساده شما‌را دروغگو میپندارد.

خوب میباشد به خاطر بیاورید چندبار در زندگی شما پیش آمده است که یک نفر به شما قول بدهد و به آن عمل نکند؟ یادتان میاید که آن هنگام چه حالی داشتید و چقدر از این کار وی عصبی شدید؟

در واقعیت شما نیز با انجام بدقولی این احساس را در فرزندان خویش به وجود بیاورید.

احساس اهمیت نداشتن برای شما از سوی بچه

درصورتی که قولی به فرزندتان می‌دهید و به آن عمل نمیکنید امکان دارد کودک احساس نماید که برای شما مهم نیست و شما به صورت ناخواسته به طفل خویش صدمه بزنید و امکان دارد بچه شما در گیر افسردگی گردد.

بایستی بدانید که کودان نیز اولویت‌بندی را میدانند و در شرایطی که احساس نمایند که کارهای خویش را به آنان ترجیح می‌دهید امکان دارد تفکر نمایند که به آنان اهمیتی نمی‌دهید.

 عواقب بدقولی والدین

عواقب بدقولی والدین

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

بدقول شدن بچه

بایستی بدانید که اولین الگوی هر آدمی والدین او هستند و چنانچه پدر و مادر چندین بار به بچه قول بدهند و به آن عمل نکنند کودک هم از آنان یاد میگیرند که به قول هایی که میدهد عمل نکنند.

هیچ والدینی نمیخواهد که کودکش در آینده آدمی باشد که قول‌هایش را راحت از یاد میبرد البته وقتی که خودشان این کار را انجام بدهند در آینده بچه را به طرف این کار می‌کشانند.

از بین رفتن حد و مرزها

یکی از دیگر از پیامدهای بدقولی والدین این میباشد متکی بودن و احترام بین بچه و پدر و مادر از میان می‌رود و این از میان رفتن حد و مرزها آخر و عاقبت خوبی ندارد.

در واقعیت هنگامی که شما قولی به کودک می‌دهید باعث می گردد که وی به شما اعتماد نماید و حس امنیت را در آنان زنده میکنید و وقتی که به قول‌های خویش عمل نمیکنید

این حس امنیت تبدیل به یک احساس نا مطلوب دیگری به نام خیانت میشوید این رخدادها بیشتر در وقت‌هایی اتفاق میفتد که کودکان جوان‌تر میباشند و نمی‌توانند به درستی معنی قول و نگهداری آن را بفهمند.

بدبین شدن خردسالان

به یاد داشته باشید که در‌حالتی که شما قولی بدهید و به آن عمل نکنید بچه به شما بدبین می گردد و این بدبینی در وجود آنان مستمر گردد و در آینده‌ای نه چندان دور در زندگی آنان تاثیر منفی خواهد داشت.

در واقعیت این کودکان در آینده نمی‌توانند روی حرف‌های سایرافراد حساب باز کنند و نسبت به همه بی‌اعتماد میگردند و این بی‌اعتمادی میتواند زندگی مشترک و زندگی کاری آنان‌را تحت تاثیر میگذارد.

عاقبت خوش‌قولی به کودک

– اتکا و اعتقاد بیشتری بین وی و شما به وجود میاید. وی به حرف‌های شما اعتماد می‌نماید و یاد میگیرد که بایستی به قولش وفا نماید.

– باعث ایجاد نظم و قانون بیشتری در خانواده میگردد.

به آنان راستگویی را می آموزد. جمله «تو دروغ گفتی به من» جمله‌ای ناخوشایند میباشد که هیچ‌یک از ما دوست نداریم از دهن فرزندمان بشنویم.

پای‌بند بودن به قولی به آنان میدهیم، یعنی صداقت داشتن با وی وظیفه‌ پدر و مادر پرورش حس و روحیه راستگویی در کودکان میباشد نه تخریب آن.

– به آنان شایستگی و مهم بودن قول دادن را می آموزد. آنان یاد میگیرند که بایستی به قولی که میدهند ارزش قائل شوند و خودشان در آینده والدین بدقولی نباشند.

– هنگامی که به کودک خویش قولی می‌دهید،‌ توجه نمایید که آیا قدرت عمل کردن به آن را دارید.

در‌حالتی که فقط میخواهید از قول دادن به عنوان عذر و بهانه‌ای برای آرام کردن و قانع کردن فرزند در آن هنگام استفاده نمائید خوب میباشد هیچ زمان اینکار را نکنید و به پیامد آن فکر کنید.

کوک زندگی

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x