کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

مهارت های ارتباطی

اشتراک گذاری این مقاله در

مهارت های ارتباطی
مهارت های ارتباطی

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی

وجود مهارت های ارتباطی و آگاهی نسبت به آن به میزان متعددی میتواند در کیفیت زندگی شخص اثرگذار باشد چون که آدم به عنوان موجودی اجتماعی است .

مهارت های ارتباطی میتواند در زندگی شخصی ، اجتماعی ، شغلی ، تحصیلی و خانوادگی و … نقش چشم گیری داشته باشد. هنگامی که شخص نسبت به‌این مهارت ها دانایی و تسلط کافی نداشته باشد ، ممکن میباشد با مشکلاتی رو به رو گردد ، از این رو با تقویت کردن و یادگیری و فراگیری دیدن میتواند رابطه های بهتری را بر قرار نماید.

مشکلات ارتباطی چیست ؟

کیفیت ارتباط های شخص در سلامت روانشناختی نقش مهمی دارد به عبارت دیگر الگوی تعاملی پدر و مادر و فرزندان ، خواهر ها و برادر ها دوستان و همکاران بستگی دارد .

مشکل در ارتباط میان هر کدام از اشخاص اصلی زندگی ممکن میباشد مشکلاتی را ایجاد نماید.

مشکلات ارتباطی تحت عنوان الگوی تعامل میان اعضای یک واحد ارتباطی که با مشکل چشمگیر در عملکرد یک یا این که چند عضو آن واحد رابطه دارند، معرفی میگردد. در ادامه به انواع مشکلات ارتباطی اشاره میکنیم .

مشکلات ارتباطی مربوط با اختلال های روانی :

زمانی عضوی از خانواده با بیماری دست و پنجه نرم می نماید ، تاثیرات آن را بر تمام خانواده شاهد خوا‌هیم بود . بروز بیماری در یکی‌از اعضای خانواده به نظام خانواده فشار فراوانی وارد می نماید همینطور روابط رضایت بخش قادر است یک اثر پیشگیرانه بر روی سلامتی داشته باشد در اینگونه موردی کمک گرفتن از یک کارشناس روانشناس مطلوب خواهد بود .

مشکل ارتباطی والد – کودک :

پدر و مادر از نظر حس نیاز های فرزندان خویش تفاوت های گسترده ای دارند . بعضی به‌سرعت متوجه نیاز ها و اخلاق و رفتار فرزندشان میگردند و بعضی دیگر به کندی جواب میدهند و این عمل بر کیفیت دلبستگی میان والد و طفل اثر میگذارد همینطور مشکلات زیادی از شرایط ها قادر است روی تعامل طفل و والد فشار وارد نماید از جمله اختلافات زناشویی میتواند مشکلاتی را در خردسالان ایجاد نماید .

بحران های رشدی بهنجار مانند زمان نوجوانی که اکثر اوقات تعارض هایی پیش میاید و نوجوان در مقابل پدر و مادر مقاومت می نماید و انتظار استقلال بیشتری دارد و ممکن میباشد مشکلاتی را به وجود بیاورد البته وقتی که پدر و مادر نسبت به مهارت های ارتباطی درست تسلط داشته باشند.

میتوانند مشکلات ارتباطی خویش را حل نمایند در این مورد اشخاص برای داشتن خانواده موفق میتوانند جهت یادگیری و شناخت با مهارت های ارتباطی از روانشناس کودک و یا این که پزشک روانشناس عالی و همینطور جلسات خانواده درمانی استفاده نمایند .

مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

مشکل ارتباطی با شریک زندگی :

داشتن رابطه ی منفی با همسر مثل انتقاد ، سرزنش ، گوشه گیری ، انتظارات غیر واقع‌بینانه قادر است صدمات متعددی را وارد نماید زندگی زناشویی مستلزم سطح پایداری از انطباق از هر دو سو میباشد مشکلات زناشویی به میزان رابطه میان دو طرف ،

راه‌های حل و فصل اختلاف ها ، دیدگاه آنان نسبت به بچه دار شدن و فرزند پروری ، رابطه آنان با خانواده های طرف مقابل ، دیدگاه آنان نسبت به زندگی اجتماعی ، واکنش آنان با مسائل مالی و رابطه ی جنسی بستگی دارد .

فشار های اقتصادی ، نقل مکان به محل تازه ، زمان های بیماری ، تغییرات شغلی بزرگ و هر موقعیتی که که تغییر‌و تحول زیادی در نقش زناشویی باشد میتواند باعث بروز زمان های پر استرس در ارتباط گردد .

آنچه که مهم میباشد توان اشخاص در مدیریت این تعارض ها میباشد و همینطور دانایی از مهارت های ارتباطی نظیر مهارت ابراز احساسات و بیان نیاز ها ، مهارت های حل موضوع ،

مهارت های مدیریت عصبانیت و تعارض ، مهارت های پذیرش و تعهد ، مهارت شناخت انتظارات ، مهارت تغییر‌و تحول راهکارهای نا کار آمد ، مهارت های گوش دادن و شنیدن ، همدلی و … قادر است در داشتن وصلت موفق بیسار مفید واقع گردد.

اشخاص میتوانند با استفاده از مشاوره ازدواج در مرکز مشاوره خانواده کوک زندگی علم و دانایی موردنیاز را جهت مدیریت زندگی زناشویی خویش به دست بیاورند .

مشکلات ارتباطی با خواهر ها و برادر ها :

مشخصه ارتباط های خواهر و برادر ها رقابت ، مقایسه و همیاری است . هنگامی که فرزند جدیدی متولد گردد رقابت بیان فرزندان شدید میگردد و میتواند در کل طول رشد بچه ادامه داشته باشد .

مشکلات ارتباطی هنگامی بروز می نماید که خواهر و برادر خلق و خوی یکسانی دریافت نمیکنند و تفاوت نقش های جنسیتی و انتظارات که از سوی پدر و مادر ابراز میشود میتواند زمینه ساز رقابت خواهر و برادر باشد .

خانواده درمانی و مشاوره فردی قادر است مشکلات ارتباطی این نوع را حل نماید و شیوه های درست ارتباطی را به خانواده یاد دهد .

اشخاص در طی چرخه زندگی خویش ممکن میباشد سرگرم مشکلات ارتباطی با دوستان ، خویشاوندان ، نزدیکان ، همکاران و… باشند و تعارض هایی همراه با استرس برای شخص ایجاد گردد .

خدمات مشاوره روانشناسی مرکز روانشناسی کوک زندگی با در نظر گرفتن مختصات شخصیتی هر شخصی نظیر معیار برون گرایی و دورن گرایی ، سبک های ارتباطی و هوش هیجانی ،

عزت نفس و تجارب قبلی وی در جهت داشتن رابطه مفید و ایده آل به اشخاص کمک می نماید . برای ارتباط با مشاوران جهت داشتن مشاوره در کلینیک روانشناسی و یادگیری مهارت های ارتباطی میتوانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

کوک زندگی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x