کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

حریم شخصی کودکان2

اشتراک گذاری این مقاله در

حریم شخصی کودکان2
حریم شخصی کودکان2

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

حریم شخصی کودکان2

سخنی مهم با والدین در مورد حریم شخصی کودکان

در صورتی کسی موبایل خویش را به ما میدهد فقط همان عکس یا این که صفحه را ببینیم.
در صورتیکه کسی موبایل خویش را برای دیدن عکس یا این که چیزی به ما میدهد صرفا همان جا را ببینیم و صفحه ها و عکس‌های دیگر را ورق نزنیم.

از بچه در مقابل دیگرافراد چیزی نخواهیم

در مهمانی‌ها و دورهمی‌های صمیمانه، از بچه نخواهیم که شعر یا این که داستانی بخواند، به وی اجازه دهیم کاری را که دوست دارد را انجام دهد.

حریم خصوصی دیگرافراد را رعایت نماییم

به حریم سایر افراد احترام بگذاریم و حریم عمومی با دیگر افراد را به رسمیت بشناسیم. برای مثال کفش‌ها را جلو در آپارتمان رها نکنیم، آشغال‌ها را در ساعت‌های غیرمقرر پشت در نگذاریم، حریم صوتی همسایه‌ها را رعایت کنیم.

هنگام انداختن عکس یا این که گرفتن فیلم از کودکمان اجازه بگیریم

برای انداختن عکس یا این که گرفتن فیلم از بچه اجازه بگیرید و بدون اجازه عکس و فیلمش را در فضای مجازی منتشر نکنید. همینطور در مقابل طفل بدون اجازه، از دیگر افراد هم عکس و فیلم نگیریم.

مالکیت را به وی بیاموزید

برای اینکه کودکمان یاد بگیرد که فضای خصوصی چه است، از بدومالکیت را به وی بیاموزید تا بتواند آنچه از آن خودش میباشد از داشته‌های دیگرافراد تفکیک نماید. برای مثال بگویید مامان و بابایش مال خودش میباشند، منزل خودشان، لوازم بازی‌ها و غذای خودش، تصویر خودش در آینه و…

بگویید «حلقه محبت» وی چه افرادی‌اند

به وی بگویید چه افرادی اجازه دارند اورا بغل کرده و یا این که ببوسند و یا این که در امور بهداشتی مانند شست وشو در توالت و حمام کمک نمایند، به بچه هدیه و خوراکی دهند، و بچه میتواند با آنان تنها باشد یا این که حتی به مهمانی برود.

به وی بگویید این اشخاص فقط افرادی میباشند که با اجازه گرفتن میتوانند او‌را بغل کرده و ببوسند. به وی بیاموزید بدن وی حریم شخصی‌اش میباشد و نباید کسی بدنشان را ببیند.

به وی بیاموزید از غریبه‌ها چیزی دریافت نکند و به آنان عمو یا این که خاله نگوید و حتی بعضی از اشخاص بستگان هم نمی‌توانند او‌را بغل کنند.

حریم شخصی کودکان2

حریم شخصی کودکان2

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

مرزهای زمانی و مکانی را به وی بیاموزید

برای یادگیری مرزهای زمانی و مکانی در رابطه تفاوت‌ها در بستر زمان‌ها (شرایط) و مکان‌ها (امکانات) با وی صحبت کنید و به وی بگویید شب‌ها نمی‌توان به پارک رفت و بازی کرد یا این که نیمه شب رستوران‌ها باز نیستند، در آشپزخانه می‌توان غذا پخت یا این که در اتاق بازی کرد.

درک زمان و مکان‌های متفاوت در واقع به بچه کمک می‌نماید تا «تفاوت‌ها» را کشف کند.

قوانینی بیاموزید تا بچه جدایی کارها و اشیا از هم را درک نماید

قوانینی به بچه بیاموزید که به وی کمک می‌نماید جدایی کارها و اشیاء از هم را درک نماید. برای مثال به وی یاد دهید هر کسی بایستی در تخت خودش بخوابد،

هرکسی بایستی کمددیواری و کشو لباس و کیف خودش را داشته باشد، هر کسی بایستی منتظر باشد تا دیگرافراد از حمام بیرون بیایند تا بتواند از حمام استفاده نماید، کنار کسی روی مبل می‌نشینیم نباید خیلی به وی بچسبیم.

معنی راز را بیاموزید

برای اینکه بچه درک درستی از حریم شخصی داشته باشد به وی معنی راز را بیاموزید و بگویید که صحبت‌های منزل مال منزل میباشد، نباید همه‌جا گفته شوند. ولی به وی یاد دهید که شمارا دوست خود بداند و هر چیزی را با شما در میان بگذارد.

اورا با معنی دخالت آشنا نمائید

برای اینکه بچه شما احساس نکند که شما به حریم وی احترام نمی‌گذارید، به وی بگویید پدر و مادر برای کمک به خردسالان سوال های مختلفی می‌نمایند و این پرسشگری برای کمک و فضولی در کار آنان نیست.

کوک زندگی

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x