کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

روانشناسی کودک4

اشتراک گذاری این مقاله در

روانشناسی کودک3
روانشناسی کودک3

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

روانشناسی کودک4

روانشناسی کودکان

معرفی درمان های روانشناسی کودکان :

تا این بخش به معرفی مشکلات رفتاری خردسالان و اختلالات کودکان پرداختیم البته در‌این قسمت به معرفی انواع راه‌های درمانی مفید روانشناسی و مشاوره طفل میپردازیم به عبارتی میخواهیم بدانیم که روانشناس کودک و مشاور کودک چه‌طور میتوانند در معالجه خردسالان با چه روش هایی مفید واقع شوند .

درمان فردی کودکان :

معالجه فردی خردسالان و نوجوانان عموما با برقراری تفاهم از روش آموزش روانی متناسب با سطح پرورش درباره ی علائم هدف و اختلالات مورد نظر شروع میشود . هر چقدر که سن بچه پایین تر باشد مشارکت اعضای خانواده در درمان وسیع تر میباشد . روان درمانی فردی با خردسالان ممکن میباشد همراه با دارو درمانی ، گروه درمانی و مشاوره خانواده باشد.

خانواده درمانی :

عملکرد خانواده به عنوان سیستمی است که ساختار و سوابق اختصاصی خویش را دارد . آشنایی این سیستم خانواده نشان میدهد که چرا یک دقیقه مداخله درمانی در یک دوره بحرانی سبب به تغییرات وسیعی میگردد از آن جایی که پدر و مادر نقش مهم را در تربیت فرزند خویش دارند ، میزان درگیری آنان در مراحل درمانی طفل زیاد میباشد . در خانواده درمانی تمام اعضا یا این که بعضی از آنان ممکن میباشد به صورت یک گروه خانوادگی تحت معالجه قرار گیرند .

روانشناسی کودک3

روانشناسی کودک3

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

آموزش گروهی فرزند پروری :

بعداز به دنیا آمدن بچه هر پدر و مادری در تربیت فرزند خویش و آینده وی نقش بزرگی ایفا می نمایند و نا گفته نماند که بنیان خانواده نیازمند تغییرات مهم است در آموزش گروهی فرزند پروری والدین با یادگیری راه حل های تربیتی طفل با کمک روانشناسان کودک میتوانند به بهترین شکل در مسیر پرورش فرزند خویش گام بردارند و دانایی و دانش کافی دراین مورد را به دست بیاورند .

بازی درمانی :

خردسالان قادر به بیان هیجانات و احساسات خود نیستند . سرکوب و عدم مهارت در بیان احساسات به ویژه به صورت منفی بهداشت روانی بچه را در گیر مشکل خواهد کرد .

بازی ابزاری میباشد که بچه به کمک آن میتواند خویش را بیان نماید. بازی درمانی روشی میباشد که برای مقابله با استرس های هیجانی و همینطور کودکانی که درگیر آشفتگی های ناشی از مشکلات خانوادگی میباشند به کار می رود.

شیوه بازی درمانی به خردسالان اجازه میدهد که مسائلی را که نمی توانند در محیط روزانه شان مطرح نمایند در قالب بازی ارائه دهند. کارشناس روانشناس کودک در اتاق بازی طفل را هدایت می نماید تا هیجانات منفی خویش را بروز دهند و نا گفته نماند که وی اخلاق و رفتار بچه را بدون قید و شرط می پذیرد .

نوروفیدبک :

در واقع نوعی بیوفیدبک است امواج مغزی در خردسالان و بزرگسالان را نشان داده و خود تنظیمی را به آنان آموزش میدهد و برای معالجه اکثری از اختلالاتی نظیر بیش فعالی، اختلالات یادگیری ، اختلالات اضطرابی و …. اثرگذار واقع می‌گردد که با مراجعه به قسمت خدمات مربوط به نوروفیدبک و بیوفیدبک میتوانید با این‌شیوه درمانی آشنا شوید..

چرا روانشناسی کودک مهم است ؟

همه میخواهند فرزندشان رشد سالم داشته باشد، البته همیشه معلوم نیست که اخلاق و رفتار بچه از علائم یک مرحله طبیعی رشد میباشد یا این که نشانه ای از یک ناهنجاری میباشد. روانشناسان کودک میتوانند به شما کمک نمایند تفاوت را درک نمائید.

درک الگوهای روانشناختی طبیعی و غیرطبیعی کودک میتواند به پدر و مادر کمک کند تا درک نمایند به چه شکل میتوانند به بهترین صورت با بچه ارتباط برقرار کرده، به وی مکانیسم های مقابله ای برای مدیریت احساسات را بیاموزند و به بچه در پیشرفت و رشد در هر مرحله رشد تازه کمک نمایند.

روانشناسان کودک همینطور میتوانند رفتارهای غیرعادی را زود تشخیص دهند ، به تشخیص ریشه مسائل معمول رفتاری مانند مسائل یادگیری ، بیش فعالی یا این که اضطراب کمک نمایند. آنان همینطور میتوانند به پیشگیری ، ارزیابی و تشخیص تاخیر در پرورش یا این که ناهنجاری هایی مانند اوتیسم کمک نمایند.

روانشناسی کودک تعامل چند حوزه اصلی رشد را مطالعه می نماید:

رشد جسمی

پرورش جسمی در خردسالان به صورت معمول یک توالی قابل پیش بینی از وقایع میباشد. بچه شما به همان ترتیب سر خویش را بالا میگیرد ، می غلتد ، راه می رود و میدود. روانشناس کودک میتواند به پزشک کارشناس اطفال شما در مشاهده پرورش جسمی کودک یاری دهد و در صورت وجود هرگونه ناهنجاری که میتواند بیان‌کننده بی نظمی در پرورش باشد.

روانشناسان کودک پیشرفت کودک شما‌را به سمت نقاط عطف رشد مشاهده می نمایند تا باور حاصل نمایند که بچه شما از لحاظ جسمی در حال پرورش طبیعی میباشد. تاخیرهای عمده در رشد جسمی ممکن میباشد سایر موارد اصلی مرتبط با رشد را نشان دهد که قادر است در اوایل حل گردد.

توسعه شناختی

درک پزشکی از پرورش شناختی دوران کودکی طی سالهای اخیر بسیار تغییر کرده است . اینک میدانیم که حتی نوزادان تازه متولد گردیده حتی پیش از اینکه زبان برای بیان آن داشته باشند از محیط خود با خبر میباشند و به آن علاقه مند میباشند.

رشد شناختی به یادگیری فکری و فرآیندهای فکری بچه اشاره دارد. شامل مشاهده و درک جهان پیرامون، یادگیری زبان، حافظه، تصمیم گیری، حل موضوع، شیوه ی استفاده طفل از تخیل خویش و شیوه ی استفاده طفل از استدلال مهم میباشد. همه این عوامل تحت تأثیر ژنتیک و محیط بچه قرار دارند.

رشد عاطفی (اجتماعی)

رشد عاطفی و اجتماعی به شدت در هم آمیخته شده اند. رشد عاطفی به احساس بچه، فهم و بیان احساسات خویش اشاره دارد. پرورش عاطفی در خردسالان بسیار جوان از روش ابراز احساسات اصلی مانند ترس، شعف، عصبانیت و ناراحتی بیان می گردد.

با رشد بچه، احساسات پیچیده تری مانند خود باوری، امید، احساس گناه و غرور بروز می نماید. پرورش عاطفی همینطور شامل توانایی بچه در احساس و فهم و شعور احساسات سایرافراد از طریق همدلی میباشد.

یادگیری تنظیم و بیان مطلوب احساسات برای اکثری از خردسالان دشوار میباشد. یاری به خردسالان در فهم زود هنگام احساسات خویش میتواند تأثیر مهمی در پرورش عاطفی فعلی و آینده داشته باشد.

 

کوک زندگی

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x