روانشناس کودک3

اشتراک گذاری این مقاله در ...

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
روانشناس کودک3
روانشناس کودک3

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

روانشناس کودک3

معرفی اختلالات بالینی در خردسالان :

1. بیش فعالی در خردسالان :

از 7 تا 8 درصد خردسالان مدارس ابتدایی به اختلال کم توجهی بیش فعالی دچار میباشند . در تشخیص بیش فعالی به عنوان نشانه های مهم آن می شود به شرایط هایی که بچه به دقت دائمی نیاز دارد ، اشاره نمود .

از دیگر خصوصیات می شود به میدان توجه کوتاه و حواس پرتی اشاره نمود . در مدرسه این نوع خردسالان قادر به انجام واکنش ها نبوده و نیازمند دقت بیشتری از سوی معلمین میباشند.

آنان در منزل اکثر اوقات از خواسته های پدر و مادر پیروی نمیکنند و ممکن میباشد برای تکمیل تکالیف نسبتا معمولی لازم گردد پدر و مادر چنددفعه به آنها گوشزد نمایند . این خردسالان دچار بی ثباتی هیجانی بوده و تحریک پذیر میباشند .

خصوصیاتی که بیشتراز همه در‌این اختلال ذکر می توان به ترتیب شیوع عبارت اند از : بیش فعالی ، کم توجهی که با نشانه هایی از قبیل میدان توجهی کوتاه ، حواس پرتی ، در جا ماندگی ، ناتوانی برای تمام کردن تکلیف ، تمرکز ضعیف است .

و همینطور تکانش گری که نشانه هایی از قبیل اقدام پیش از اندیشیدن ، تغییرات ناگهانی فعالیت ، ضعف سازماندهی و از جا پریدن در کلاس است .

2.مشکل یادگیری اختصاصی خردسالان :

به عنوان یک خلل عصبی رشدی است و مشخصه آن مشکلات پایدار در موضوع یادگیری مهارت های تحصیلی مرتبط با خواندن ، بیان نوشتاری و ریاضیات میباشد که در اوایل کودکی آغاز میشود و با توانایی هوشی کلی بچه مطابقت ندارد .

شیوه های درمانی و آموزشی نظیر شیوه های چند حسی که طفل از حواس مختلف یادگیری استفاده می نماید تا یادگیری بیشتر و باکیفیت بهتری انجام گیرد ، شیوه آموزش شناختی برای معالجه اختلال یادگیری خردسالان که دقت به تغییر‌و تحول افکار پنهانی و اخلاق و رفتار آشکار میباشد و شیوه های دیگر که زیر نظر شایسته ترین دکتر روانشناس کودک در کلینیک روانشناسی کودک انجام میشود .

3. اختلال زبان :

شامل مشکلاتی در آموزش و کاربرد زبان در وجوه متفاوت به عنوان مثال زبان شفاهی و مکتوب میباشد . در کودکانی که نقص زبان بیانی دارند ممکن میباشد هنگام بازگویی یک ماجرا با ابهام سخن نمایند و در‌این خردسالان زبان علامتی یا این که کلامی بسیار کمتر از حدی میباشد که با دقت به ظرفیت هوش غیر کلامی بچه انتظار می رود .

در مورد های شدید این اختلال تا سن 18 ماهگی قابل شناسایی می گردد . یعنی وقتی که طفل قادر نیست به صورت خود به خود لغات منفرد یا این که اصوات را به کار ببرد یا این که تکرار نماید .

حتی واژه و کلمه هایی معمولی ای نظیر مادر و پدر در ذخیره واژگان فعال بچه دیده نمیشود و بچه برای نشان دادن خواسته هایش از ایما و اشاره استفاده می نماید . پس از زبان گشودن طفل نواقص آشکار می‌گردد .

تلفظ نا پخته میباشد و اشتباهات مختلف تلفظی را می توان در‌این خردسالان مشاهده کرد. تا سن 4 سالگی اکثر خردسالان مبتلا به اختلال زبان بیانی میتوانند عبارت های کوتاه بسازند اما با یادگیری کلمه های تازه واژه و کلمه های قبل را فراموش می نمایند و نسبت به کودک های دیگر کند تر زبان باز می نمایند.

روانشناس کودک3

روانشناس کودک3

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

4. لکنت زبان :

لکنت زبان معمولا میان 18 ماهگی و 9 سالگی بروز می نماید . برخی از اشخاص دچار لکنت مشکلات زبان و تکلمی دیگر نظیر اختلال آوایی و اختلال زبان بیانی نیز دارند لکنت زبان به صورت ناگهانی آغاز نمی‌شود و نوعا طی یک زمان چندین هفته یا این که چندین ماهه با تکرار اصوات ، کل کلمه های اول عبارات یا این که لغات طولانی بروز می نماید .

با پیشرفت این اختلال تکرار ها بیشتر و بیشتر می‌گردد و عاقبت شخص در اکثر لغات یا این که کلمه ها مهم دچار لکنت زبان پایدار می گردد .

مداخله زود رس اهمیت دارد چون در کودکانی که مداخله ی زودرس دریافت می نمایند احتمال رفع کامل لکنت زبان 7 برابر بیشتر میباشد. در مورد های شدید و بعضی موارد درمان نشده ، لکنت زبان الگوی ریشه داری پیدا می نماید که در مراحل بعدی عمر اصلاح آن سخت تر میباشد و با ناراحتی اجتماعی و روانی قابل ملاحظه همراه میباشد .

5. شب ادراری :

شب ادراری شبانه در پسر ها حدود 50 درصد شایع تر میباشد ممکن است به طور ارادی یا این که غیر ارادی باشد و برای گذاشتن تشخیص ، سن تقویمی یا این که رشدی طفل بایستی حداقل 5 سال باشد .

بچه در هر سنی که باشد هیچوقت به علت شب ادراری نباید مسخره و شرم زده کرد این عمل نه فقط به وی کمکی نمی نماید بلکه مشکلات جدی احساسی و روانی را ایجاد می نماید .

از عوارض شب ادراری می شود به مورد های پزشکی ، احساسی و عاطفی ، تکاملی و نوع خواب اشاره نمود و بر طبق آن به معالجه پرداخت . مشاور نوباوه بهتر راهکار هایی برای شب ادراری هایی که به انگیزه اشتباهات عاطفی ایجاد شده اند ارائه میدهد و به پدر و مادر در معالجه شب ادراری خردسالان کمک می نماید .

کوک زندگی

 

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x