کانون و مرکز مشاوره کوک زندگی

لوگو سایت کوک زندگی
ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه: 09:00 تا 17:00

ادرس مرکز مشاوره کوک زندگی

آدرس

خراسان رضوی ، مشهد ، امامت 18 ، پلاک 29

تلفن سایت کوک زدگی

تلفن

ساعت کاری مجموعه کوک زندگی

ساعت کاری

شنبه _ پنجشنبه:
09:00 تا 17:00

روانشناس کودک3

اشتراک گذاری این مقاله در

روانشناس کودک3
روانشناس کودک3

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

روانشناس کودک3

معرفی اختلالات بالینی در خردسالان :

1. بیش فعالی در خردسالان :

از 7 تا 8 درصد خردسالان مدارس ابتدایی به اختلال کم توجهی بیش فعالی دچار میباشند . در تشخیص بیش فعالی به عنوان نشانه های مهم آن می شود به شرایط هایی که بچه به دقت دائمی نیاز دارد ، اشاره نمود .

از دیگر خصوصیات می شود به میدان توجه کوتاه و حواس پرتی اشاره نمود . در مدرسه این نوع خردسالان قادر به انجام واکنش ها نبوده و نیازمند دقت بیشتری از سوی معلمین میباشند.

آنان در منزل اکثر اوقات از خواسته های پدر و مادر پیروی نمیکنند و ممکن میباشد برای تکمیل تکالیف نسبتا معمولی لازم گردد پدر و مادر چنددفعه به آنها گوشزد نمایند . این خردسالان دچار بی ثباتی هیجانی بوده و تحریک پذیر میباشند .

خصوصیاتی که بیشتراز همه در‌این اختلال ذکر می توان به ترتیب شیوع عبارت اند از : بیش فعالی ، کم توجهی که با نشانه هایی از قبیل میدان توجهی کوتاه ، حواس پرتی ، در جا ماندگی ، ناتوانی برای تمام کردن تکلیف ، تمرکز ضعیف است .

و همینطور تکانش گری که نشانه هایی از قبیل اقدام پیش از اندیشیدن ، تغییرات ناگهانی فعالیت ، ضعف سازماندهی و از جا پریدن در کلاس است .

2.مشکل یادگیری اختصاصی خردسالان :

به عنوان یک خلل عصبی رشدی است و مشخصه آن مشکلات پایدار در موضوع یادگیری مهارت های تحصیلی مرتبط با خواندن ، بیان نوشتاری و ریاضیات میباشد که در اوایل کودکی آغاز میشود و با توانایی هوشی کلی بچه مطابقت ندارد .

شیوه های درمانی و آموزشی نظیر شیوه های چند حسی که طفل از حواس مختلف یادگیری استفاده می نماید تا یادگیری بیشتر و باکیفیت بهتری انجام گیرد ، شیوه آموزش شناختی برای معالجه اختلال یادگیری خردسالان که دقت به تغییر‌و تحول افکار پنهانی و اخلاق و رفتار آشکار میباشد و شیوه های دیگر که زیر نظر شایسته ترین دکتر روانشناس کودک در کلینیک روانشناسی کودک انجام میشود .

3. اختلال زبان :

شامل مشکلاتی در آموزش و کاربرد زبان در وجوه متفاوت به عنوان مثال زبان شفاهی و مکتوب میباشد . در کودکانی که نقص زبان بیانی دارند ممکن میباشد هنگام بازگویی یک ماجرا با ابهام سخن نمایند و در‌این خردسالان زبان علامتی یا این که کلامی بسیار کمتر از حدی میباشد که با دقت به ظرفیت هوش غیر کلامی بچه انتظار می رود .

در مورد های شدید این اختلال تا سن 18 ماهگی قابل شناسایی می گردد . یعنی وقتی که طفل قادر نیست به صورت خود به خود لغات منفرد یا این که اصوات را به کار ببرد یا این که تکرار نماید .

حتی واژه و کلمه هایی معمولی ای نظیر مادر و پدر در ذخیره واژگان فعال بچه دیده نمیشود و بچه برای نشان دادن خواسته هایش از ایما و اشاره استفاده می نماید . پس از زبان گشودن طفل نواقص آشکار می‌گردد .

تلفظ نا پخته میباشد و اشتباهات مختلف تلفظی را می توان در‌این خردسالان مشاهده کرد. تا سن 4 سالگی اکثر خردسالان مبتلا به اختلال زبان بیانی میتوانند عبارت های کوتاه بسازند اما با یادگیری کلمه های تازه واژه و کلمه های قبل را فراموش می نمایند و نسبت به کودک های دیگر کند تر زبان باز می نمایند.

روانشناس کودک3

روانشناس کودک3

برای خدمات مشاوره ای می توانید به وب سایت ما و یا به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

4. لکنت زبان :

لکنت زبان معمولا میان 18 ماهگی و 9 سالگی بروز می نماید . برخی از اشخاص دچار لکنت مشکلات زبان و تکلمی دیگر نظیر اختلال آوایی و اختلال زبان بیانی نیز دارند لکنت زبان به صورت ناگهانی آغاز نمی‌شود و نوعا طی یک زمان چندین هفته یا این که چندین ماهه با تکرار اصوات ، کل کلمه های اول عبارات یا این که لغات طولانی بروز می نماید .

با پیشرفت این اختلال تکرار ها بیشتر و بیشتر می‌گردد و عاقبت شخص در اکثر لغات یا این که کلمه ها مهم دچار لکنت زبان پایدار می گردد .

مداخله زود رس اهمیت دارد چون در کودکانی که مداخله ی زودرس دریافت می نمایند احتمال رفع کامل لکنت زبان 7 برابر بیشتر میباشد. در مورد های شدید و بعضی موارد درمان نشده ، لکنت زبان الگوی ریشه داری پیدا می نماید که در مراحل بعدی عمر اصلاح آن سخت تر میباشد و با ناراحتی اجتماعی و روانی قابل ملاحظه همراه میباشد .

5. شب ادراری :

شب ادراری شبانه در پسر ها حدود 50 درصد شایع تر میباشد ممکن است به طور ارادی یا این که غیر ارادی باشد و برای گذاشتن تشخیص ، سن تقویمی یا این که رشدی طفل بایستی حداقل 5 سال باشد .

بچه در هر سنی که باشد هیچوقت به علت شب ادراری نباید مسخره و شرم زده کرد این عمل نه فقط به وی کمکی نمی نماید بلکه مشکلات جدی احساسی و روانی را ایجاد می نماید .

از عوارض شب ادراری می شود به مورد های پزشکی ، احساسی و عاطفی ، تکاملی و نوع خواب اشاره نمود و بر طبق آن به معالجه پرداخت . مشاور نوباوه بهتر راهکار هایی برای شب ادراری هایی که به انگیزه اشتباهات عاطفی ایجاد شده اند ارائه میدهد و به پدر و مادر در معالجه شب ادراری خردسالان کمک می نماید .

کوک زندگی

 

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x