رفتار در روابط زوجین

اشتراک گذاری این مقاله در ...

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رفتار در روابط زوجین
رفتار در روابط زوجین

فهرست مطالب

محصولات ارائه شده :

جهت اشتراک گذاری مقاله
یکی از موارد زیر را انتخاب نمایید

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

رفتار در روابط زوجین

اخلاق و رفتار های پیوند دهنده در روابط زوج چیست ؟

بعضی از اخلاق و رفتار ها هستند که به عنوان پیونده دهنده در رابطه هستند و میتوانند زندگی مشترک را محافظت نمایند و صمیمت را ارتقاء دهند و در نتیجه وصلت موفق خواهد بود و زوجین میتوانند لحظات عالی و آرام بخشی را داشته باشند و این نکته را نیز بایستی گفت که زوجین بایستی همواره این اخلاق و رفتار ها را در زندگی خویش داشته باشند و از آنان غافل نباشند و هم چنین این اخلاق ها بایستی از سوی دو طرف انجام گردد تا معیار کار آمدی رابطه ارتقاء یابد . در‌پی برخی از این اخلاق های پیوند دهنده ی مهم و اساسی را ذکر میکنیم که عبارت اند از :

حمایت :

مبنی بر مطالعات مشاوره تلفنی تهران زوجین بایستی همواره ابراز عشق و علاقه و دقت خالص و حقیقی را به همسرشان نشان دهند و از آن غافل نشوند . گفتن این که همسر خویش را دوست دارید و استفاده از عبارت های محبت آمیز می‌تواند بسیار موءثر باشد و از طرفی زوجین بایستی در هر شرایطی به همسر خویش دقت لازم و کافی را داشته باشند .

 

رفتار در روابط زوجین

رفتار در روابط زوجین

برای کسب اطلاعات بیشتر از مقالات ما می توانید به وب سایت کوک زندگی مراجعه نمایید.

تشویق :

دلگرمی و امید بخشی به همسرتان برای رسیدن به هدف هایشان می‌تواند صمیمت ارتباط را تقویت نماید . در واقع هر شخصی هدف های کوتاه مدت و بلند مدتی را دارد و برای آن کوشش می نماید . زوجین نباید مانع پیشرفت یکدیگر باشند بلکه بایستی یکدیگر را در جهت رسیدن بدین اهداف تشویق و یاری نمایند .

گوش دادن :

گوش دادن فعال بدون تعبیر و تفسیر یا این که نتیجه گیری شتابزده به انچه همسرتان به شما میگوید . به عبارتی اکثری از اشخاص وقتی که در حال حرف زدن می‌باشند همواره در حال تعبیر و تفسیر صحبت های طرف مقابلشان می‌باشند و یا این که همواره قضاوت می نمایند و نتیجه گیری های سریع را مطرح می نمایند . این در حالی است که زوجین بایستی صحبت های یکدیگر را کامل گوش دهند و به همدلی با وی بپردازند و اورا قضاوت نکنند . در این‌حالت است که می‌توانند رابطه بهتری داشته باشند .

پذیرش :

بر طبق گفته ی مشاور کارشناس آنلاین پذیرفتن همسرتان با تمامی ی نواقص و نقاط قوتش همان طور که هست یکی ازموارد اصلی و ضروری میباشد . هیچ کس درین جهان کامل نیست و همه اشخاص نقص هایی دارند و در کنار آن نقاط قوت هم وجود دارد . ما نباید تنها به نقطه های منفی اعتنا کنیم و دیگر مورد های مثبت را نادیده بگیریم . و اگر‌که می‌خواهیم زندگی مشترک مطلوبی داشته باشیم بایستی همسرمان را با همه ی نقاط ضعف و قوتش بپذیریم .

اعتماد :

اطمینان و اعتقاد داشتن نسبت به صداقت و شفافیت طرف مقابل یکی‌از مورد های اصلی است و از طرفی هر شخصی بایستی سعی نماید تا با نشان دادن این حس به وی آرامش را ایجاد نماید . اعتماد و صداقت از مبنا های اساسی و مهم هر زندگی مشترکی میباشد و چنانچه که‌این احساس امنیت و متکی بودن وجود نداشته باشد وضعیت بسیار دشواری به وجود خواهد آمد و همواره احساسات شک وتردید و بد بینی و سو ء تفاهم ها وجود خواهد داشت . پس در آغاز هر رابطه زوجین بایستی اعتماد لازم را ایجاد نمایند و برای محافظت آن با صداقت و راستگویی کوشش کنند .

احترام :

طبق مطالعات مشاوره قبل وصلت معیار منزلت و شانی که همسرتان در چشم شما دارد از مورد های دیگری میباشد که می توان مطرح کرد و بایستی با قدر دانی کردن این مورد را به همسر نشان داد به عبارتی هر شخصی بایستی برای خصایص و خصوصیت های بیرونی و درونی همسرش ارزش قائل باشد و و با قدردانی و سپاس و تشکر کردن حتی برای چیز های معمولی احترام را میان خودشان ایجاد نمایند و این گونه صمیمیت و کار آمدی رابطه ارتقاء پیدا می نماید .

 

مشاجره ، گفت‌و‌گو و کنار آمدن با اختلافات :

گفت‌و‌گو و مذاکره بر سر مسئله اختلاف بدون تهدید و تنبیه ، سرزنش ، جبهه گرفتن و نزاع از سایر مورد های اصلی است . در واقع اختلافات در هر رابطه ای وجود دارد و چنانچه زوجین نتوانند آن را به خیر و خوبی مدیریت نمایند دچار اشتباهات متعددی خواهند شد و رابطه ی آنان با خطر مواجه می شود .

ولی در صورتی که نسبت به حل اختلافات مهارت کافی داشته باشند و بتوانند بر سر آنان با یکدیگر حرف و گفت‌و‌گو نمایند در نهایت به یک توافق دو جانبه خواهند رسید . یعنی زوجین بایستی همت کنند برای تفاوت ها و اختلاف هایشان نقطه ی مشترکی پیدا نمایند و برای آن سعی کنند و در نتیجه با این شیوه اکثری از مسائلشان حل می شود .

موردهایی که در بخش بالا اشاره کردیم از اخلاق و رفتار های پیوند دهنده و مهارت های زناشویی است که در صورت اجرا کردن اکثری از مشکلات و اختلافات حل می گردد و در نتیجه زوجین میتوانند زندگی مشترک موفقی را در کنار یکدیگر تجربه نمایند . این اخلاق و رفتار ها مستلزم تمرین و تکرار دائمی میباشد تا به صورت یک عادت مطلوب در زندگی جریان یابد و موقعیت بهتری را برای هر طرف ایجاد کند .

کوک زندگی

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback
4 ماه قبل

[…] نظر مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی کوک زندگی ، عصبانیت روابط خانوادگی و شغلی و … را به خطر می اندازد و این جواب در موقعیت […]

trackback
4 ماه قبل

[…] اشتراک گذاری در linkedin اشتراک گذاری در google اشتراک گذاری در twitter اشتراک گذاری در pinterest اشتراک گذاری در skype اشتراک گذاری در whatsapp اشتراک گذاری در telegram اشتراک گذاری در email قبلیمقاله قبل مقاله بعدبعدی […]

trackback
4 ماه قبل

[…] آن ها نهاده می شود با گذشت فصول ازدواج بتدریج حقیقت های خلقی و اخلاقی طرفین آشکار می‌گردد در‌این مواقع که به جای نزاع و جدال خوب […]

trackback
4 ماه قبل

[…] نیست شما به‌عنوان والدین، فرزندانتان را بسیار دوست دارید، ولی زمانی رفتارهای […]

trackback
3 ماه قبل

[…] به معنی قانونی جدا شدن زوجین میباشد که به‌دنبال آن حقوق و تکالیفی که زن و مرد در […]

trackback
3 ماه قبل

[…] پیچیده ترین و آسیب زاترین مشکلات عاطفی میان زوجین خیانت میباشد .خیانت زناشویی یا این که عهدشکنی نوعی […]

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
6
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x